Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Nařízení Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Střední a vyšší odborné školy budou UZAVŘENY V CELÉM Kraji Vysočina

S ohledem na skutečnost, že Kraj Vysočina je na epidemiologické mapě hygieniky označen jako oranžový region, aktualizujeme informaci z 30. 9. 2020: Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě nařizuje s účinností od 5. října 2020 do 18. října 2020 omezení provozu vysokých, středních a vyšších odborných škol, základních uměleckých škol a jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky. Počínaje pondělkem tak bude na všech krajem zřizovaných středních školách zahájena distanční výuka, výjimkou je praktické vyučování a praktická příprava. Důvodem tohoto stavu je násobně vyšší nárůst počtu pozitivně testovaných za posledních 14 dní. Region se počtem nedohledaných zdrojů nákazy začíná blížit hranici potvrzující komunitní přenosy, v regionu roste počet přenosů mezi školními dětmi.
 

 
 

- Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný informoval, že už o víkendu byl opět obnoven provoz Protialkoholní záchytné stanice při Nemocnici Jihlava. Výpadek jejích služeb byl tak pouze pět dní.


- Nemocnice Jihlava a Havlíčkův Brod se preventivně připravují na případné omezení neakutní zdravotní péče. Kapacity akutních lůžek pro COVID pozitivní pacienty vyžadující stálou péči jsou v těchto dvou krajských zařízeních na hraně. Vyčlenění vyššího počtu akutních lůžek pro COVID bude představovat určitá omezení. Opatření jsou plánována na okamžik, kdy by došlo k obsazení kapacit ostatních tří krajských nemocnic.

 

- Vláda vyhlásila od 5. 10. 2020 nouzový stav, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek nechává prověřit, zda je možné, aby v této situaci kraje případně žádaly finanční pomoc. Problémem je fakt, že krajskými volbami končí mandáty zastupitelstev a kraje nebudou moci rozhodovat o případném přesunu vlastních peněz, které by mohly následně chybět při financování mimořádných nákupů.


- Hejtman Jiří Běhounek informoval o úkolu z ústředního krizového štábu, kdy MŠMT zpracuje souhrnné seznamy potřeb respirátorů (10 ks na osobu) a následně je předá krajům. V okamžiku, kdy ochranné pomůcky dorazí, jejich distribuci v rámci regionu bude zajišťovat Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina.

 

- VOLBY: K dnešnímu datu eviduje Krajský úřad Kraje Vysočina více než třicet žádostí na volbu do přenosné volební schránky. Další osoby se mohou hlásit ještě dnes 1. 10. 2020 do 20:00 hod. Jde o osoby, které v předchozích hodinách telefonicky nahlásily zájem volit v režimu karantény nebo izolace a nemohly využít volbu na drive-in stanovištích.  Největší zájem o tuto formu volby je v okrese Třebíč a Žďár nad Sázavou.  Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec informoval, že postaví šest volebních komisí s vybavením pro výjezdy a hlasování do přenosných volebních schránek. Tyto týmy budou vybaveny ochranným materiálem, dezinfekcí a budou v terénu dle potřeby v pátek 2. 10. 2020 od 7 do 22 hodin.


Nařízení Krajské hygienické stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě č. 11/2020

386

386

386

386

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2020 / 1.10.2020

Počet návštěv: 2437
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek