Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Náměstkyni Janu Fischerovou navštívila Čtenářka roku 2017 – nejlepší čtenářská babička

Čtenářka roku na návštěvě v sídle Kraje Vysočina
Neuvěřitelně vitální, energická, s pozitivním přístupem k světu a milovnice cestování, která žila na zámku. Taková je Jarmila Jičínská z Třebíče, která zvítězila v krajském kole soutěže Čtenář roku 2017 – hledáme nejlepší čtenářskou babičku vyhlašovanou Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR. K titulu ji mimo jiné popřála náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová, která s Jarmilou Jičínskou našla řadu společných zájmů, od cestování, přes hru na kytaru až po německý jazyk.
 

 
 

„Jako malá holka jsem moc chtěla knížku Bibi o 12leté Dánce. Všechny holky jsme to tehdy četly a každá ji chtěla mít ve své knihovně. Jenomže můj praktický tatínek mi dal Idiota od Dostojevského. Musím vám říct, že jsem ji do dneška nečetla,“ svěřila se s úsměvem Jarmila Jičínská, která se narodila v Třebíči, do svých šesti let žila ve slovenském Humenné a ve školním věku se vrátila na Vysočinu, kde bydlela na zámku Sádek v blízkosti obcí Kojetice a Čáslavice na Třebíčsku. „Tatínek byl četník a my jsme tam dostali byt. Všechna hrabata jsem znala, byla z nich strýčkové a tety,“ zavzpomínala Jarmila Jičínská, která byla celý život kantorkou, učila druhý stupeň na základní škole a v obci Výčapy při základní škole vedla dokonce tři pěvecké soubory.


„Velmi se přimlouvám za prohloubení spolupráce knihoven a škol. S dětmi se dá skvěle pracovat, můžete jim ukázat řadu možností a rozšířit obzory. Zatímco dospělého je už těžké jakkoliv změnit, s dětmi se dá udělat hodně práce,“ zdůraznila Jarmila Jičínská. Pravidelnou čtenářkou knihovny je od roku 1950 a s pracovnicemi knihovny na třebíčské pobočce Modřínová pravidelně spolupracuje od roku 2005 a připravuje řadu přednášek a prezentací.


Za vítězství v krajském kole a za prezentaci Kraje Vysočina poděkovala Jarmile Jičínské náměstkyně hejtmana Jana Fischerová, která osobně v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě předala kytičku a tematickou keramiku s jeřabinami. Ke gratulaci se připojily i ředitelka Krajské knihovny Vysočiny Jitka Hladíková a ředitelka Městské knihovny v Třebíči Marie Dočkalová, která Čtenářce roku 2017 Kraje Vysočina předala kytičku i deskovou hru Česko pro pamětníky. „Říká se, že člověk omládne ve společnosti mladých. Nicméně já musím říct, že za společnou cestu s paní Jičínskou z Třebíče do Jihlavy jsem dostala takový energetický kopanec, že mě bude dlouho nabíjet, a za to moc děkuji,“ prohlásila s úsměvem Marie Dočkalová.

 

Vítězka krajského kola soutěže Čtenářka roku 2017 – hledáme nejlepší čtenářskou babičku Jarmila Jičínská postupuje do celostátního kola. Jeho výsledky Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásí 4. dubna u příležitosti Výroční knižní ceny Magnesia Litera 2017.

 

Společná fotografie návštěvy v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě

Společná fotografie

Poděkování od Jany Fischerové

Poděkování od Jany Fischerové

Vitální Čtenářka roku 2017 Kraje Vysočina Jarmila Jičínská

Vitální Čtenářka roku 2017 Kraje Vysočina Jarmila Jičínská

 • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Náměstkyni Janu Fischerovou navštívila Čtenářka roku 2017 – nejlepší čtenářská babička
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.3.2017 / 20.3.2017

Počet návštěv: 1736
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek