Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Náměstek hejtmana Libor Joukl jednal o průtahu Menharticemi

„Nabízíme vám výrazné zlepšení průtahu obcí, silnice by mohla být rozšířena a po provedení diagnostiky jejího stavu by bylo zkvalitněno i její podloží,“ řekl při návštěvě Menhartic u Jemnice náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl starostce obce Boženě Gliganičové.
 

 
 

Návštěva Libora Joukla v Menharticích měla především za cíl podat  vysvětlení k záměru kraje při dalším vylepšování severojižního propojení Vysočiny v úseku vedoucím přes obec. Podle slov paní starostky občané Menhartic vyjádřili své obavy z vzrůstajícího provozu přes obec, zvláště v souvislosti s otevřením hraničního přechodu Vratěnín i pro kamiony. Padly mezi nimi názory, že by bylo lepší řešit situaci obchvatem obce. „Z hlediska kapacity silničního provozu v tomto místě je obchvat ekonomicky nevýhodný, preferujeme zkapacitnění průtahu obcí, a to včetně nutných bezpečnostních opatření pro chodce,“ uvedl Libor Joukl.

 

Starostka Božena Gliganičová připomněla, že by se přestavba silnice mohla spojit s plánovaným budováním nové kanalizace a vodovodu v obci. Řešení dopravní situace v obci bude místní samospráva řešit s občany i na plánovaných veřejných setkáních.

 

  • Jan Kaleta, odbor sekretariátu hejtmana

              Krajský úřad kraje Vysočina

             Tel.: 564602142

             e-mail: kaleta.j@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Náměstek hejtmana Libor Joukl jednal o průtahu Menharticemi
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2009 / 27.2.2009

Počet návštěv: 29463
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek