Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Nahlédněte pod pokličku umělcům z Vysočiny

Nahlédněte pod pokličku umělcům z Vysočiny
Zajímá Vás, jak vzniká socha ze dřeva, jak se maluje portrét, čí zručné ruce vyrábí originální šperky? Pokud ano, zapište si do svého kalendáře termín 6 a 7. října, kdy se uskuteční Dny otevřených ateliérů 2012. Milovníci výtvarného umění a uměleckého řemesla budou mít opět po roce příležitost nahlédnout do ateliérů, dílen i malých hutí a seznámit se osobně s prostředím, kde vznikají jedinečné umělecké skvosty.
 

 
 

Zpřístupněná zázemí umělců opět nabídnou možnost seznámit se s výtvarným uměním trochu jinak. Návštěvníci se mohou setkat s tvůrci přímo v jejich domácím prostředí a také si zde vyzkoušet různé výtvarné techniky. Kromě toho budou na programu i komentované výstavy a setkání s tvůrci a jejich tvorbou v prostorách regionálních galerií „Až do 20. srpna přijímáme přihlášky profesionálních i amatérských umělců, kteří se chtějí zapojit do projektu Dny otevřených ateliérů a představit svá díla veřejnosti přímo ve svém tvůrčím prostředí,“ informoval František Štibor ,Koordinátor Dnů otevřených ateliérů a dodal, že zájemci najdou přihlášku a bližší informace, včetně fotografií z uplynulého ročníku na www.vysocina-kultura.cz nebo se mohou přihlásit na mailové adrese portaculturae@muzeumhb.cz.

 

Dny otevřených ateliérů jsou jen jednou z mnoha akcí, která se uskuteční v rámci projektu Porta Culturae – společné iniciativy Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina, Jihočeského kraje a spolkové země Dolní Rakousko v oblasti kultury, umělecké tvorby, muzejní a galerijní práce. Akce již několik let úspěšně funguje v Rakousku, v České republice se poprvé uskutečnila v roce 2008 v ateliérech výtvarníků a řemeslníků Jihočeského kraje. V loňském roce otevřeli svá tvůrčí zázemí i umělci z Vysočiny a Jihomoravského kraje.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Nahlédněte pod pokličku umělcům z Vysočiny
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.7.2012 / 9.7.2012

Počet návštěv: 6335
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek