Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Nabízíme práci v krajské nemocnici. Zn.: Atraktivní podmínky.

zdravotnictvis
Společná pravidla pro zajištění odborných praxí a stáží v krajských zdravotnických zařízeních Vysočiny a možnost poskytnutí stipendií nebo náborových příspěvků zaměstnancům lékařských i nelékařských profesí - to je jedna z možností k udržení optimálního počtu zaměstnanců krajských nemocnic. Kraj Vysočina tímto způsobem chce již nyní řešit jejich budoucí bezproblémové fungování. Cílem navržených opatření je dostat na Vysočinu čerstvé mediky, odborníky lékaře, střední zdravotnický personál, ale i schopné informatiky, techniky a ostatní nelékařský personál. V nově opravených nemocnicích musí být k dispozici také týmy odborníků různých profesí.
 

 
 

Už v letošním roce tedy mohou krajské nemocnice nabídnout bezplatné stáže. "Vycházíme tak vstříc studentům různých oborů, kteří mají trvalé bydliště na Vysočině. Další nabídkou je poskytnutí stipendia a uzavření budoucí pracovní smlouvy pro lékařská i nelékařská povolání, za podmínky, že student začne po ukončení školy pracovat v našich nemocnicích," byl konkrétní hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Tato skupina opatření má na Vysočinu přilákat především absolventy zdravotnických fakult. "Studentovi konkrétního ročníku lékařské fakulty může být poskytnuto stipendium ve výši 5000 Kč měsíčně, za stejných podmínek studentovi nelékařského povolání 2000 Kč měsíčně. To v případech, že budou po ukončení školy pracovat pro nemocnici.

 

Už v letošním roce mohou krajské nemocnice poskytnout novým zaměstnancům také náborový příspěvek. „V těchto případech uzavře zdravotnické zařízení pracovní smlouvu na dobu min. pěti let. Určení výše náborového příspěvku a jeho proplacení je v kompetenci ředitelů. Kraj Vysočina je připraven nemocnicím v odůvodněných případech poskytnout příspěvek na úhradu nákladů spojených s vyplácením stipendií i náborových příspěvků,“ doplnil Jiří Běhounek.

 

V současné době je na Vysočině v případě lékařských profesí poptávka po lékařích LDN, dále pak v oborech anesteziologie a resuscitace, gynekologie a porodnictví, otorhinolaryngologie, v případě nelékařských profesí o radiologické asistenty, fyzioterapeuty a nutriční terapeuty.

 

Kraj Vysočina personální situaci v nemocnicích nechce podcenit, proto už nyní přijímá zmíněná preventivní opatření. „V letošním roce počítáme s tím, že za tímto účelem z rozpočtu uvolníme jednotky milionů korun. Pracovní trh je otevřený systém, kde proti sobě stojí nabídka a poptávka. Nabídka našich nemocnic bude nyní atraktivnější a lákavější,“ uvedl Jiří Běhounek.

tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2010 / 18.2.2010

Počet návštěv: 25195
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies