Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Na Vysočině začne očkování veřejnosti u praktiků. První závoz vakcín je naplánován na pátek (AKTUALIZACE)

Očkování v ordinacích praktických lékařů, avizované ministerstvem zdravotnictví od 1. března, se zatím naplno nerozběhlo, to se ale změní závěrem týdne, kdy budou mezi první připravené praktiky na Vysočině rozvezeny vakcíny AstraZeneca. Vakcíny od státu určené praktikům by měly na Vysočinu dorazit zítra. Očkování proti onemocnění COVID-19 na Vysočině prozatím probíhá v očkovacích centrech krajských nemocnic, postupně jsou uváděna do provozu další očkovací centra v soukromých zdravotnických zařízeních, která splnila podmínky stanovené metodikou ministerstva zdravotnictví, nyní například na poliklinikách v Třešti a Telči.
 

 
 

AKTUALIZACE k 8. 3. 2021: Očekávaná dodávka vakcíny AstraZeneca pro ordinace praktických lékařů, která měla dorazit nejpozději v pátek 5. 3. zatím nedorazila. Po urgenci ministerstva zdravotnictví bylo sděleno, že vybraná rozvozová firma má na distribuci 3 pracovní dny (o víkendu nezaváží). Po dnešní opětovné absenci závozu tak očekáváme, že vakcíny pro 11 ordinací PL dorazí v úterý 9. 3. Tuto distribuci nemůže Kraj ovlivnit, neboť ji neorganizuje. Děkujeme za pochopení.


Podle krajského koordinátora očkování se v minulých dnech musely vyřešit technické problémy s registrací zájemců o očkování u praktických lékařů do systému. Distribuce prvních dodávek vakcín AstraZeneca pro praktické lékaře se očekává zítra – tedy v pátek 5. března 2021. Rozvoz zajistí smluvní distributor zdravotních pojišťoven, a to společnost Alliance Healthcare. „Mám informace, že rozvezeno bude 1 100 dávek vakcín do prvních 11 ordinací, které si ke dni objednávky vakcíny zaregistrovaly alespoň 100 pacientů k očkování. Seznam takto připravených ordinací obdržel Kraj Vysočina od Centrálního řídícího týmu ministerstva zdravotnictví,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

 

Podle informací z videokonference hejtmanů s ministrem zdravotnictví a předsedou vlády bude podrobné pokyny týkající se očkování praktickými lékaři předávat ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím ustanovených koordinátorů přímo z řad praktických lékařů v jednotlivých krajích. Ti by měli v tomto týdnu obdržet všechny informace a metodiku k očkování v jejich ordinacích. Kraje, respektive jejich koordinátoři, jsou v tuto chvíli pověřeni koordinací distribuce očekávaných vakcín. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina je z budoucích dodávek vakcín AstraZeneca, která je vhodná pro aplikaci mimo očkovací centra, kraj připraven nasměrovat do ordinací praktických lékařů minimálně 50 %. Státem pověřený distributor bude dodávat vakcínu zatím vždy po jednom balení na ordinaci, ta obsahuje 100 dávek vakcíny. Zbývající část vakcín poslouží v příštích týdnech pro očkování pedagogů a nepedagogických pracovníků. Je třeba také myslet na revakcinace již podaných dávek.

 

Proces očkování v ordinacích praktických lékařů je řízen ministerstvem zdravotnictví – od registrace lékařů do systému, přes metodiku očkování až po vykazování a proplácení výkonu očkování zdravotní pojišťovnou. Kraje mají za úkol koordinovat distribuci vakcíny podle dodaných podkladů zpracovaných zástupci praktických lékařů. Za praktické lékaře s Krajem Vysočina komunikuje MUDr. Tomáš Nosek, předseda Sdružení praktických lékařů Vysočina.

„Naším zájmem je maximálně zapojit praktické lékaře do procesu očkování tak, aby očkovací síť v kraji byla co nejširší a očkování bylo co nejvíce dostupné,“ doplnil hejtman Vítězslav Schrek.  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2021 / 4.3.2021 | Zveřejnit od: 4.3.2021

Počet návštěv: 1727
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek