Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Na Vysočině začaly sportovní hry mentálně postižených

Ilustrační obrázek
V Zubří u Nového Města na Moravě byly včera zahájeny 38. Sportovní hry pro mentálně postiženou mládež. Stalo se tak za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála, personálního ředitele společnosti Žďas Zbyňka Kadlece a předsedy ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislava Dvořáka. V areálu rekreačního střediska poměří mezi sebou síly 109 sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením Kraje Vysočina, Olomouckého kraje a Jižní Moravy.
 

 
 

„Barvy Kraje Vysočina budou po celý sportovní týden hájit klienti ÚSP Křižanov a ÚSP Těchobuz,“ informoval krajský radní Petr Krčál.

Zatímco včera čekal na účastníky z jedenácti zařízení zahajovací ceremoniál s vyvěšením speciální olympijské vlajky, v dalších dnech se sportovní klání rozjedou naplno. Vedle klasických olympijských disciplín jako jsou běhy, skoky, hody se tradičně soutěží i v bocca nebo závodivých hrách pro více postižené sportovce. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.

 

Cílem pořádání takto zaměřených aktivit je podle ředitelky Ústavu sociální péče v Křižanově Marie Bartoškové stálý rozvoj myšlení a pohyblivosti klientů. Ti se na hry připravují pod dohledem sociálních pracovníků celý rok. Stejně jako v uplynulém roce nese ÚSP Křižanov pořadatelskou štafetu.

 

Nadšení jsou vedle samotných účastníků také organizátoři. Vedle zapojených krajů konání her dlouhodobě podporují jak strojírenský závod, tak odborová organizace. „Firma Žďas se dlouhodobě podílí na organizaci tohoto setkání. Jsme dlouhodobým partnerem ÚSP Křižanov, kterému finančně vypomáháme,“ řekl personální ředitel společnosti Žďas Zbyněk Kadlec.

 

Letošní ročník sportovních her bude ukončen  tento pátek. Vyvrcholí štafetovými závody, následovat bude slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na Vysočině začaly sportovní hry mentálně postižených
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2013 / 4.6.2013

Počet návštěv: 6250
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek