Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Na Vysočině si předávali zkušenosti poskytovatelé hospicové péče

Na Vysočině si předávali zkušenosti poskytovatelé hospicové péče
Ve čtvrtek 4. listopadu 2010 proběhla v sídle kraje Vysočina v Jihlavě odborná konference „Hospicová péče“, kterou pořádal krajský odbor sociálních věcí. Konference se zúčastnili hejtman kraje Jiří Běhounek a Petr Krčál radní oblast sociálních záležitostí, multikulturní spolupráci a sociálně patologických jevů. O své poznatky a zkušenosti se s účastníky konference podělili provozovatelé lůžkových hospiců, domácí hospicové péče a také zástupci hospice Stichting v nizozemském Utrechtu, kteří kraj navštívili.
 

 
 

Setkání zahájil úvodním slovem hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. V rámci konference vystoupili se svými příspěvky Robert Huneš, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích, Miloslav Běták, ředitel Hospice Citadela Valašské Meziříčí, Petr Krčál, Magdalena Chvílová Weberová, lékařka Nemocnice Havlíčkův Brod. Všichni se věnovali tématům provozování a financování lůžkové hospicové péče mimo jiné i s výhledem na možnost jejího zavedení v Havlíčkově Brodě. Robert Huneš se dále zabýval velmi diskutovanou problematikou eutanázie. Přítomné seznámil se svými argumenty pro jiné způsoby řešení situace nevyléčitelně nemocných. Na jeho velmi sugestivní přednášku navázala Viola Svobodová se svými dlouholetými zkušenostmi vedoucí lékařky Hospice sv. Alžběty v Brně.

 

Třetí blok semináře byl uveden velmi zajímavými informacemi zahraničních účastníků. Paní Stok, zakladatelka a ředitelka hospice v Utrechtu, a dobrovolníci pan Verheij a paní van Dijk hovořili o dobrovolnictví jako nadhodnotě v hospicové péči. Dalšími přednášejícími byli poskytovatelé služeb hospicové péče Marie Gregorová ze SDÍLENÍ o.s., Petr Havlíček a Vojtěch Zikmund z Hospicového hnutí Vysočina a paní doktorka Straková, která působí v ambulanci léčby bolesti – Nemocnice Havlíčkův Brod i v České katolické charitě. Tito přednášející zmínili pozitiva i negativa při provozování domácí hospicové péče a provozování tzv. rodinného pokoje jako možnosti zabezpečení lůžkové hospicové péče.

Závěrem konference byl účastníkům promítnut velmi působivý film s názvem „Tam, kde naplňují dny životem“, který dokumentoval práci Hospicu sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

 

  • Jiří Bína, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel. 724 650 196, e-mail bina.j@kr-vysocina.cz.
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2010 / 9.11.2010

Počet návštěv: 7598
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies