Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů

Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů
Už jen do 9. srpna se mohou regionální výtvarníci, umělečtí řemeslníci, tvůrci a galerie přihlásit do třetího ročníku Dnů otevřených ateliérů, které se na Vysočině uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2013. V uplynulých dvou ročnících se do projektu zapojilo více než sto ateliérů a dílen, které navštívilo téměř šest tisíc milovníků umění. Oficiální slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů 2013 je naplánováno na 12. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů je unikátní akce nabízející umělcům jedinečnou příležitost představit svoji tvorbu přímo v místech, kde díla vznikají a návštěvníkům naopak možnost poznat různé umělecké techniky a seznámit se s vlastním tvůrčím procesem. Pro mnoho kumštýřů je to pak další způsob, jak nabídnout svá díla k prodeji. Do prvního ročníku se přihlásilo přibližně 50 ateliérů, v loňském roce už to byla stovka a počet návštěvníků se z původní tisícovky vyšplhal na pět tisíc.

 

„Kraj Vysočina tuto akci podporuje, představuje totiž velmi zajímavý způsob, jak přiblížit umění lidem. Ti mnohdy až na místě zjistí, kolik šikovných a talentovaných umělců mají ve svém okolí a nezřídka se stává, že si jejich výtvory odnesou domů,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Akce je určena všem profesionálům i amatérským umělcům působícím na Vysočině.

 

Dny otevřených ateliérů pořádá Regionální kancelář projektu Porta culturae a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Přihlásit ateliér, dílnu nebo galerii lze prostřednictvím e-mailu: portaculturae@muzeumhb.cz, nebo s pomocí přihlášky uveřejněné na stránkách www.vysocina-kultura.cz. Další podrobnosti včetně informací o loňském ročníku jsou na webu www.vysocina-kultura.cz v sekci Dny otevřených ateliérů.

 

Více informací František Štibor, koordinátor DOA, te.: 725 043 181, e-mail: stibor@muzeumhb.cz

 

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2013 / 26.7.2013

Počet návštěv: 13537
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies