Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů

Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů
Už jen do 9. srpna se mohou regionální výtvarníci, umělečtí řemeslníci, tvůrci a galerie přihlásit do třetího ročníku Dnů otevřených ateliérů, které se na Vysočině uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2013. V uplynulých dvou ročnících se do projektu zapojilo více než sto ateliérů a dílen, které navštívilo téměř šest tisíc milovníků umění. Oficiální slavnostní zahájení Dnů otevřených ateliérů 2013 je naplánováno na 12. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů je unikátní akce nabízející umělcům jedinečnou příležitost představit svoji tvorbu přímo v místech, kde díla vznikají a návštěvníkům naopak možnost poznat různé umělecké techniky a seznámit se s vlastním tvůrčím procesem. Pro mnoho kumštýřů je to pak další způsob, jak nabídnout svá díla k prodeji. Do prvního ročníku se přihlásilo přibližně 50 ateliérů, v loňském roce už to byla stovka a počet návštěvníků se z původní tisícovky vyšplhal na pět tisíc.

 

„Kraj Vysočina tuto akci podporuje, představuje totiž velmi zajímavý způsob, jak přiblížit umění lidem. Ti mnohdy až na místě zjistí, kolik šikovných a talentovaných umělců mají ve svém okolí a nezřídka se stává, že si jejich výtvory odnesou domů,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Akce je určena všem profesionálům i amatérským umělcům působícím na Vysočině.

 

Dny otevřených ateliérů pořádá Regionální kancelář projektu Porta culturae a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Přihlásit ateliér, dílnu nebo galerii lze prostřednictvím e-mailu: portaculturae@muzeumhb.cz, nebo s pomocí přihlášky uveřejněné na stránkách www.vysocina-kultura.cz. Další podrobnosti včetně informací o loňském ročníku jsou na webu www.vysocina-kultura.cz v sekci Dny otevřených ateliérů.

 

Více informací František Štibor, koordinátor DOA, te.: 725 043 181, e-mail: stibor@muzeumhb.cz

 

 

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2013 / 26.7.2013

Počet návštěv: 12346
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek