Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Na Vysočině se odehrává Evropský týden mobility 2016

ETM
Letošní téma Evropského týdne mobility 2016, který připadá na tento týden, je Chytrá a udržitelná mobilita – investice pro Evropu s heslem Čistá mobilita. Silná ekonomika. „Kampaň je ideální příležitostí prezentovat občanům problémy v dopravě, se kterými se města a obce potýkají, a jejím cílem je vyvolat změny v chování a pokročit směrem k vytvoření udržitelnější dopravní strategie a přispět k ochraně životního prostředí,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
 

 
 

Zdravý Kraj

Aktivní v kampani Evropský týden mobility jsou především Zdravá města a realizátoři místní Agendy 21 v celé republice. Organizátoři ve spolupráci se školami, městskou policií, Policií ČR, neziskovými organizacemi, Klubem českých turistů a Českým červeným křížem svým obyvatelům nabízejí akce zaměřené na propagaci udržitelných forem dopravy a dopravní výchovu - cyklojízdy, pěší výlety, akce na dětských dopravních hřištích nebo prezentace zdravého životního stylu.


Z pestré nabídky v Kraji Vysočina vybíráme několik zajímavých. V rámci aktivit Zdravého města Jihlavy se dnes a zítra na Masarykově náměstí uskuteční Jihlavský Den zdraví s podtitulem Každý svého zdraví strůjcem propagující zdravý životní styl a prevenci rakoviny. Vyvrcholením bude čtvrtek 22. září s programem na ulici Tyršova a ve Smetanových sadech. Také Třebíč se připojila se svými aktivitami. Včera a dnes děti z 1. tříd základních škol nacvičovaly správné přecházení přes silnici. Hlavní program se uskuteční až ve čtvrtek 22. září na Karlově náměstí. V Havlíčkově Brodě bude čtvrtek 22. září Dnem bez aut, kdy se také odehraje například hudební vystoupení Za notou a nebude chybět ani ukázka elektrokol. Český červený kříž připravil preventivní program pro děti. Na podporu celostátního projektu Kola pro Afriku se v Havlíčkově Brodě uskuteční sbírka kompletních starých kol. Město Velké Meziříčí zve veřejnost na soutěž s názvem Poznej okolí Velkého Meziříčí, výtvarnou dílnu pro rodiče s dětmi, besedu s Radkou Drápelovou o psychomotorickém vývoji dítěte do jednoho roku věku, malování na ulici nebo na akci výměna auta za koně (jízda a soutěž). A Pelhřimov připravil turistickou vycházku Zdravým městem a běžecké závody mládeže.


Možná i ve vašem bydlišti probíhá kampaň Evropský týden mobility. Na webových stránkách vašich měst a obcí najdete podrobnější informace.

 

 
  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 564, e-mail: lovecek.j@kr-vysocina.cz

                       

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.9.2016 / 20.9.2016

Počet návštěv: 2810
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek