Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na Vysočině se konala konference Společně proti násilí

Konference proti násilí
V rámci evropského projektu ProŽeny, který realizuje Třebíčské centrum, se koncem února v jedné z menších obcí na Jihlavsku uskutečnila dvoudenní konference s názvem Společně proti násilí. Tematicky se zaměřovala nejen na násilí páchané na ženách, ale i ve školách nebo v prostředí migrantů. „Je důležité otevřeně diskutovat o problematice násilí, i když je to celospolečensky ožehavé téma. Jsem rád, že stále více lidí nachází odvahu promluvit o svých osobních zážitcích a zkušenostech,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Během konference byly představeny organizace, které pracují s oběťmi domácího násilí i organizace zajišťující preventivní programy. Psycholog Jeroným Klimeš se kromě tématu násilí v partnerských vztazích věnoval zejména agresi a jejímu vlivu na život jedince. Osobní příběh vztahu otce a syna sdílel i Vladimír Horský, kazatel Církve bratrské. Součástí programu konference byly i příspěvky zaměřené na trestné činy. Se stalkingem všechny přítomné seznámil Eduard Krainer ze společnosti Presafe, příklady sociální práce v trestní justici prezentovala Jaroslava Auerová z Probační a mediační služby Třebíč. Druhý den zahájila poslankyně Parlamentu ČR Nina Nováková, která se zaměřila na agresi ve školním prostředí a zdůraznila klíčový a primární význam rodiny ve výchově děti. Konferenci ukončila praktická ukázka vedení terapeutických a svépomocných skupin.

„Projekt, který končí se závěrem letošního března, přinesl mnoho obohacujících zkušeností i tragických zjištění. Uvědomujeme si, jak závažné téma násilí je – bez ohledu na to, na kom je pácháno - na ženách, ale i na mužích, na dětech nebo také na seniorech. V každém případě uděláme maximum, abychom mohli v aktivitách pokračovat,“ uzavřela koordinátorka projektu ProŽeny Anna Machátová.

 

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.2.2016 / 26.2.2016

Počet návštěv: 5537
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek