Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Na Vysočině odstartovaly Sportovní hry mentálně postižených

Na Vysočině odstartovaly Sportovní hry mentálně postižených
V Zubří u Nového Města na Moravě byly včera zahájeny 39. Sportovní hry pro mentálně postiženou mládež. Zahajovacího ceremoniálu se účastnili radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, personální ředitel společnosti Žďas Zbyněk Kadlec a předseda ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislav Dvořák. V areálu rekreačního střediska poměří mezi sebou síly 104 sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením Kraje Vysočina, Olomouckého kraje a Jižní Moravy.
 

 
 

„Přínos her spočívá nejen ve sportovním vyžití. Umožňujeme lidem z ústavů změnit alespoň na chvíli prostředí, navázat nová přátelství. Ne náhodou se koná již 39. ročník této akce,“ poznamenal krajský radní Petr Krčál. Po včerejším zahřívacím dnu, kdy účastníci z deseti zařízení absolvovali slavnostní ceremoniál s vyvěšením speciální olympijské vlajky, se v následujících dnech sportovní klání rozjedou naplno. Vedle klasických olympijských disciplín jako jsou běhy, skoky, hody se soutěží i v bocca nebo závodivých hrách pro více postižené sportovce. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod

.

„Každý ze sportovců se může zapojit do pěti disciplín, ve kterých se bude snažit předvést ty nejlepší výkony,“ přibližuje ředitelka Ústavu sociální péče v Křižanově Marie Bartošková. Cílem pořádání takto zaměřených aktivit je stálý rozvoj myšlení a pohyblivosti klientů. Upřít jim nelze ani snahu a zapálení pro věc. „Na hry se připravují pod dohledem sociálních pracovníků celý rok,“ doplňuje Bartošková.

 

V dobré formě je také areál, kde hry probíhají a který prošel rekonstrukcí. Jak strojírenský závod, tak odborová organizace, jíž areál patří, dlouhodobě podporují konání her. „Jsme letitým partnerem ÚSP Křižanov, kterému finančně vypomáháme,“ řekl personální ředitel společnosti Žďas Zbyněk Kadlec.

 

Letošní ročník sportovních her bude ukončen tento pátek. Vyvrcholí štafetovými závody, následovat bude slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na Vysočině odstartovaly Sportovní hry mentálně postižených
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2014 / 3.6.2014

Počet návštěv: 4746
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek