Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Na všech Senior Pointech v Kraji Vysočina se chystají Dny pro seniory

Na všech Senior Pointech v Kraji Vysočina se chystají Dny pro seniory
Ve všech okresních městech Kraje Vysočina mohou v týdnu od 2. do 6. října zavítat senioři do Senior Pointů na Dny pro seniory. „ Mezinárodní den seniorů, který připadá na neděli 1. října, chceme oslavit se seniory aktivně, na Senior Pointech na ně čeká mnoho zajímavých aktivit. A nejenom pro ně. Dorazit mohou i s dětmi, pro které máme program také připravený,“ zdůraznil myšlenku mezigeneračního soužití, která se prolíná rodinnou a seniorskou politikou kraje, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Každý Senior Point má připravený na tento týden svůj program, jedno však mají společné. Vytvořit pro seniory příjemné a milé prostředí a nabídnout jim možnost aktivně a zajímavě strávit volný čas. Nachystané jsou vzdělávací přednášky, rukodělné tvořivé dílny, hudební posezení či komentované prohlídky historických budov v daném městě. K dispozici bude zdravotní monitoring včetně konzultace s výživovým poradcem, senioři si budou moci zacvičit pod vedením zkušených lektorů. V pátek 6. 10. si senioři poměří síly v Havlíčkově Brodě na Seniorské miniolympiádě. Na přihlášená pětičlenná družstva z celého kraje čeká pět sportovně společenských disciplín. „Šipky, kuželky, hod na plechovky, slalom a stavění pyramidy zvládnou všichni senioři, nikdo se nemusí bát náročných sportovních výkonů,“ upřesnila program soutěžního klání Ilona Loužecká z pořádajícího Senior Pointu Havlíčkův Brod.

 

Podrobný program a časový harmonogram aktivit na jednotlivých Senior Pointech včetně adres a kontaktů naleznete v přiložených letáčcích.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2017 / 26.9.2017

Počet návštěv: 5553
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek