Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Na středních školách začínají přijímací zkoušky

Ilustrační foto
Na středních školách tento týden začaly přijímací zkoušky. První kolo zkoušek mohou školy pořádat do 30. dubna. Podle statistik Krajského úřadu Kraje Vysočina se v regionu očekává nástup zhruba čtyř tisíc nových středoškoláků.“Zřizovatel – Kraj Vysočina v souladu se schválenými pravidly pro přijímací řízení doporučil ředitelům krajských středních škol pro obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou zařazené do skupin „K“, „M“ a denního nástavbového studia konání přijímací zkoušky a v rámci kritérií přijímacího řízení její váhu minimálně 50%,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Přijímací řízení na vybrané střední školy zřizované Krajem Vysočina nejsou jednotně zadávány, každá škola si je připravuje a organizuje sama. Doporučení o konání přijímací zkoušky má pomoci středním školám udržet určitou úroveň a nastavit pro budoucí studenty hranici minimálního vstupního vzdělání. "Očekáváme, že stejně jako v minulých letech ředitelé našich středních škol přijímací zkoušku uplatnili. Vedle ní mohli samozřejmě využít i jiná kritéria, např. prospěch ze základních škol,“ informuje Kamil Ubr z krajského odboru školství.

 

Žáci si mohli podat ke studiu na střední škole dvě přihlášky. Po skončení přijímacích zkoušek musí ředitel do tří pracovních dnů zveřejnit výsledky, přijatí poté odevzdají na zvolené škole zápisový lístek. Nepřijatí se mohou prostřednictvím ředitele příslušné střední školy odvolat ke krajskému úřadu, školy také mohou pořádat další kola přijímacích řízení. V případě Kraje Vysočina přesahují dlouhodobě kapacity škol o cca 30% reálné počty uchazečů o střední vzdělání. Stejná situace je i letos. Je však rozdíl mezi celkovou kapacitou školy a kapacitami jednotlivých oborů. Při nízkém počtu uchazečů může nastat situace, že daný obor nebude otevřen. V takovém případě obvykle školy nabízí zájemcům o studium jinou přijatelnou alternativu.

 

  • Miroslav Pech, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na středních školách začínají přijímací zkoušky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2013 / 24.4.2013

Počet návštěv: 12383
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek