Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Na Piláku mají novinku. Od letošního roku je možné si zapůjčit také dětský handbike

Na Piláku mají novinku. Od letošního roku je možné si zapůjčit také dětský handbike
Další atrakci pro návštěvníky vymysleli ve sportovně-rekreačním areálu Pilák u Žďáru nad Sázavou. Od letošní turistické sezony si vedle klasického kola nebo koloběžky lze vyzkoušet také handbike pro děti. Pro děti s hendikepem je zapůjčení zdarma, ostatní zaplatí za hodinovou vyjížďku 75 korun. Při celodenním půjčení handbiku zaplatí návštěvníci oblíbeného areálu 300 korun. Stoj, který zakoupilo město Žďár nad Sázavou v rámci projektu Aktivně pro Žďár za 64 200 korun a dodala ho nezisková organizace Černí koně, je určen pro děti od 100 do 160 cm.
 

 
 

Náměstkyně hejtmana Jana Fischerová si přijela do Žďáru nad Sázavou nový handbike v oranžovočerné kombinaci prohlédnout a při té příležitosti navštívila také firmu CECHO, která sídlí v nedaleké Polničce. „Vysočina a cykloturistika patří k sobě a Žďár nad Sázavou a Žďárské vrchy jsou přímo cykloturistickým rájem,“ říká s malou nadsázkou náměstkyně Fischerová a přidává aktuální čísla: „Do konce letošního května zaznamenal sčítač na Piláku, který je mimochodem nejdéle sledovanou lokalitou, a to už od července 2016, více než 650 tisíc průjezdů a průchodů. V hlavní sezoně přesahuje měsíční průměr 30 tisíc uživatelů a denní maximum bylo i více než 3 000 záznamů. Přibližně 70 % tvoří cyklisté, zbytek jsou lidé na in-line bruslích nebo pěší. Zajímavostí je také to, že v souvislosti s epidemií koronaviru se počet uživatelů vyhledávané cyklostezky zvýšil v porovnání s dubnem a květnem loňského roku o více než 50 %.“ 


Ryze česká firma CECHO z Polničky, která působí v oblasti technologie vstřikování plastů, forem a nástrojů, podporuje cyklodopravu také u svých zaměstnanců. Ti mohou  celoročně využívat krytá stání pro kola i zázemí, jako jsou sprchy a převlékárny. Společnost se 145 zaměstnanci dokázala v letošní jarní kampani Do práce na kole sestavit hned sedm soutěžních týmů z 23 přihlášených zaměstnanců. „Firma CECHO pravidelně platí za své zaměstnance účastnický poplatek a Jan Holemář byl dokonce mezi pěticí vylosovaných výherců, kteří letos získali novou koloběžku od Kraje Vysočina v soutěži pravidelnosti,“ přibližuje Radka Remarová, žďárská cyklokoordinátorka kampaně Do práce na kole. 


Rekreační areál Pilák

Návod handbike


pilák

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na Piláku mají novinku. Od letošního roku je možné si zapůjčit také dětský handbike
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.8.2020 / 3.8.2020

Počet návštěv: 1938
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek