Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Na krajský úřad nejen s administrativou, ale i za uměním

Na krajský úřad nejen s administrativou, ale i za uměním
V současné době sídlo kraje Vysočina v Jihlavě nabízí veřejnosti kromě obvyklé veřejné služby také zpestření stráveného času v podobě pěti zajímavých expozic.
 

 
 

Přímo ve vestibulu hlavní budovy je možno si do konce září prohlédnout ukázku výrobků z výtvarných dílen Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Ve foyer budovy kongresového centra upoutají pozornost zcela jistě dvě busty Gustava Mahlera. Toto zajímavé ztvárnění hmatového modelování „Gustav Mahler rukama nevidících“ je součástí cyklu připomínkových akcí k 150. výročí umělcova narození, které si v letošním roce na Vysočině připomínáme.

 

Až do 8. září 2010 je v expoziční nabídce úřadu unikátní výstava Václava Vašků „Tváře uranu“. Obrazy zachycují proces těžby uranu a současně dokumentují její neblahý vliv na životní prostředí a krajinu celkově.

Vyšší patro krajského kongresového centra patří až do konce srpna vrcholkům hor. Známý horolezec Radek Jaroš prostřednictvím fotografie zprostředkovává jedinečný zážitek - pohled na štíty majestátných velehor. V posledním patře je umístěna až do konce září přehlídka „Mosty a lávky kraje Vysočina“. Toto netradiční téma zpracoval, ve spolupráci s krajským odborem kultury a památkové péče, Doc. PhDr. Dušan Josef, Csc., autor několika odborných publikací věnovaných mostům. 

 

Všechny výstavy je možno shlédnout i mimo úřední hodiny, nejlépe od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.8.2010 / 18.8.2010

Počet návštěv: 21175
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek