Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Na hrad Roštejn se opět vrací jazz. Už tento víkend se po odmlce uskuteční oblíbený JAZZ NA ROŠTEJNĚ

Na hrad Roštejn se opět vrací jazz. Už tento víkend se po odmlce uskuteční oblíbený JAZZ NA ROŠTEJNĚ
V neděli 18. srpna se na romantickém hrádku nedaleko Telče uskuteční další Jazz na Roštejně. „Tato tradiční akce se na Roštejně konala pravidelně, a to již od 80. let minulého století. Bohužel z důvodů rekonstrukce objektu nebyla v posledních letech pořádána, a proto jsme velmi rádi, že se akci podařilo obnovit. A věříme, že se postupně navrátí ke svému věhlasu, neboť jazz k tomuto hradu patří,“ zve na hudební svátek náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Tato odpolední akce se odehraje v místech tzv. předhradí, kde je zastřešené podium se zázemím a odkud je krásný pohled na atypickou sedmibokou věž, která je pro hrad charakteristická. Momentálně je navíc zcela mimořádně obklopena lešením, což zase nebude na dlouhou dobu jen tak k vidění. Atmosféru místa navíc umocňují i okolní smíšené lesy. Od 14 hodin se na podiu postupně představí Humpolecký Dixieland, Swing Trio Telč, Jazz Quintet Třešť a Jazz Joint. Předpokládané ukončení je kolem 19.30 hodin.

 

Vstupenky je možné už nyní zakoupit v rámci předprodeje na pokladně hradu Roštejn nebo v Muzeu Vysočiny Jihlava, a to až do 17. srpna. Tyto vstupenky jsou cenově zvýhodněné a vychází na 100 Kč. Na místě budou také k dispozici, a to za 150 Kč. „Proto neváhejte a pořiďte si je v předstihu, rozhodně se to vyplatí. Dětem do 15 let bude umožněn vstup zdarma. A tak si můžete s celou rodinou udělat příjemný výlet a strávit společné nedělní odpoledne na hradě. I v průběhu jazzového festivalu budou probíhat prohlídky hradu, který od letošní turistické sezony nabízí nové zajímavé expozice. Historická trasa Lovecké sídlo v proměnách dějin zavede návštěvníky do různých dějinných období a představí živý obraz života na loveckém sídle

 

Hrad Roštejn se těší velkému návštěvnickému zájmu. Od začátku letních prázdnin do expozic zavítalo přibližně 18 tisíc návštěvníků. A to i přesto, že na hradě pokračují exteriérové stavební úpravy. Stavební práce jsou však koordinovány tak, aby minimálně omezovaly hradní provoz. Díky tomu je možné na tomto loveckém hrádku pořádat kulturní akce a ještě v průběhu prázdnin se zde dvě větší uskuteční. V pátek 30. srpna si milovníci pohádek užijí neobvyklé letní kino přímo na nádvoří. Promítat se budou hned dvě televizní pohádky – O Radkovi a Mileně a Černá Fortuna. Obě dvě byly natáčené na Roštejně, a protože nejsou tolik známé, stojí za zhlédnutí. A nezatíží rodinný rozpočet, protože vstupné bude zdarma. Poslední srpnovou sobotu se hrad Roštejn připojí k již tradiční celorepublikové akci s názvem Hradozámecká noc. Nevšední prohlídky budou zaměřené na dobové stravování. Ale i na září je pro návštěvníky přichystáno další zpestření, tentokrát v podobě filmových prohlídek. Bližší informace k akcím průběžně najdete na webových stránkách hradu http://hrad-rostejn.cz/.


roštejn

roštejn

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.8.2019 / 12.8.2019

Počet návštěv: 2219
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek