Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Květen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce

Most v TR
Už příští pondělí vystřídají stavební dělníci auta na Podklášterském mostě přes řeku Jihlavu v centru Třebíče. Přesný termín bude znám ke konci týdne a záleží pouze na rozhodnutí stavební společnosti, jak náročným druhem prací stavbu zahájí a jaké dopady bude mít na omezení dopravy. O týden později – v pondělí 16. května se má pro dopravu uzavřít i most v Havlíčkově Brodě přes potok Žabinec u hotelu Slunce. Obě kompletní opravy financuje Kraj Vysočina, který na svou část prací uvolní přes 59 miliónů korun včetně DPH.
 

 
 

„Oba mosty jsou v nevyhovujícím stavu, a proto dojde k jejich rozebrání a následně k postavení úplně nových konstrukcí. Pokud vše půjde podle plánu, most v Brodě se pro dopravu zprovozní během září 2016 a most v Třebíči má být uveden do předčasného užívání na přelomu října a listopadu letošního roku,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro dopravu Libor Joukl.


Stávající Podklášterský most v Třebíči je na hranici životnosti. Nový bude o čtyři metry širší a ze dvou stávajících jízdních pruhů se stanou tři. Součástí stavebních prací, které budou Kraj Vysočina stát téměř 42 miliónů korun s DPH, bude i napojení na navazující komunikace a také úprava křižovatky u Jihlavské brány až po křižovatku se silnicí I/23. Nové veřejné osvětlení, chodníky i nové semafory pak zaplatí Město Třebíč, které je svým dílem součástí veřejné zakázky. Stavba nového mostu si vyžádá jeho úplné uzavření a vzhledem k umístění nebude možné postavit náhradní přemostění. Řidiči proto budou muset využívat značené objížďky, a to až do plánovaného konce října 2016.


Také most přes silnici II/150 v Havlíčkově Brodě je v nevyhovující stavu, a proto ho dělníci během letošní stavební sezóny postaví od základů znovu. Součástí stavby, je vytvoření nového odbočovacího pruhu na silnici I/38 směr ulice Lidická na Jihlavu, a také nového odbočovacího pruhu na stejnou silnici naopak ve směru na ulici Masarykovu na Kolín. A do třetice se nového odbočovacího pruhu dočká i silnice II/150 v ulici Dolní do centra města. „Stavba dalších řadících pruhů zvýší kapacitu křižovatky, rekonstrukce mostu odstraní jeho nevyhovující stav a zvýší únosnost mostu, celkově dojde k estetickému a praktickému vylepšení prostoru v místě rušné křižovatky na příjezdu do Havlíčkova Brodu," vysvětluje náměstek hejtmana Libor Joukl s tím, že úpravy silnice I/38 zaplatí vlastník komunikace – Ředitelství silnic a dálnic a náklady na úpravy chodníků a veřejného osvětlení uhradí Město Havlíčkův Brod. Kraj Vysočina pak zaplatí přes 17 miliónů korun včetně DPH. Uzavírka mostu je předběžně naplánovaná na příští pondělí 16. května. Od té doby budou muset řidiči i cestující autobusy a městskou hromadnou dopravou využívat značené objízdné trasy, a to až do září letošního roku, kdy mají podle aktuálních časových plánů stavbaři úsek pro řidiče zprůjezdnit v režimu předčasného užívání.


Kraj Vysočina letos zaplatí i další opravy mostů v regionu. Rekonstrukcí projde například železniční most v Okrouhlici a most u Velké Bíteše (zahájení v letošním roce a dokončení 2017), most u Babic a v Macourově na Havlíčkobrodsku nebo ve Věstínku na Žďársku.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.5.2016 / 4.5.2016

Počet návštěv: 2702
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek