Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Na Burze filantropie v Třebíči představí své projekty čtyři neziskové organizace

Na Burze filantropie v Třebíči představí své projekty čtyři neziskové organizace
Po úspěchu Burzy filantropie v Jihlavě se uskuteční její premiérový ročník také v Třebíči. Ve středu 3. října 2018 od 13 hodin v konferenčním centru Hotelu ATOM se představí čtyři nejúspěšnější projekty, které postoupily do finálního kola prezentace. Za účasti panelu donátorů, kteří projekty hodnotí, a veřejnosti své projekty představí ekologické centrum Chaloupky o. p. s., Barevný svět o. p. s., Vrátka z. s. a Diakonie ČCE, středisko Myslibořice. Uspět a získat podporu mohou i ostatní přihlášené projekty, které do finální prezentace nepostoupily, a to principem tak zvané „divoké karty“.
 

 
 

V panelu donátorů zasednou zástupci a zástupkyně firem sídlících, nebo působících na Třebíčsku, jsou jimi Hotel ATOM, Jaderná elektrárna Dukovany, společnost Alfa In, B Technik, Okna&Company, Sparkasse, Medesa a další. Burza přivítá také zástupce Kraje Vysočina a města Třebíč. „Burza filantropie je nejen transparentním nástrojem podpory neziskových projektů, ale také platformou pro setkání a spolupráci neziskových organizací, firem a zástupců podnikatelské sféry a veřejné správy. V neposlední řadě je také společenskou akcí, k jejíž účasti je zvána i veřejnost.“ dodává Zuzana Pěchotová, předsedkyně pořádajícího spolku KOUS Vysočina.

  

Do vztahů neziskových organizací a jejich podporovatelů vnáší zcela nové prvky, dává možnost prezentace jak neziskovkám, tak zúčastněným donátorům. Jejím cílem je nejen přímá podpora přihlášených projektů, ale také navázání kontaktů, které často vyústí i v další spolupráci neziskovek a firem. Projekty přihlášené do Burzy procházejí hlasováním a prezentují se před donátory i veřejností. Jejich prospěšnost, kvalita i důvěryhodnost je tak ověřena v několika stupních. Prezentující si zjišťují, pro jaké záměry jsou schopni získat podporu, případně, co mají ve svých projektech vylepšit, aby byly pro donátory atraktivní. Donátoři se naopak prostřednictvím Burzy mají možnost dozvědět o široké škále projektů a záměrů ze svého okolí, setkat se přímo s realizátory a vybrat si ty nejprospěšnější projekty a aktivity, které chtějí podpořit.

 

O přízeň veřejnosti se v úvodním kole Burzy filantropie v Třebíči ucházelo devět projektů neziskových organizací. Čtyři nejúspěšnější představí jejich realizátoři přímo na Burze filantropie. Podle toho jak dobře budou svůj záměr a svou organizaci prezentovat, se zapojení donátoři rozhodnou o jejich podpoře.

 

Třebíč je již druhým okresem Kraje Vysočina, ve kterém se Burza uskuteční. V okrese Jihlava, bylo v rámci Burz filantropie podpořeno 13 projektů v celkové hodnotě 427.000 Kč. Své počátky má Burza filantropie v Pardubickém kraji, kde se koná od roku 2011. Donátoři z řad firemního a veřejného sektoru zde pomohli realizovat 232 projektů díky jejich podpoře ve výši 7.680.500 Kč.


„V roce 2017 jsme začali s realizací Burzy filantropie na Vysočině a to přímo v Jihlavě. Výše příspěvků od donátorů nás mile překvapila, a proto jsme se rozhodli rozšířit ji v letošním roce i do Třebíče. Spolupráce donátorů a organizací neziskového sektoru na Vysočině, je hlavním cílem našeho snažení,“ upřesňuje Zuzana Pěchotová.


Burza se koná v rámci projektu „Burza filantropie jako nástroj rozvoje lokálního sociálního kapitálu”, který realizuje Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s  KOUS Vysočina, z. s.. Partnerem Burzy na Třebíčsku je Město Třebíč, Okresní hospodářská komora Třebíč a Kraj Vysočina.


BF

  • zpráva převzata od KOUS Vysočina, z.s.
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Na Burze filantropie v Třebíči představí své projekty čtyři neziskové organizace
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2018 / 1.10.2018

Počet návštěv: 916
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek