Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Muzeum Vysočiny Třebíč reprezentovalo Českou republiku na mezinárodní soutěži

EMYA 2016
Muzeum Vysočiny Třebíč bylo jediným českým zástupcem ve finálovém kole prestižní mezinárodní soutěže EMYA 2016. Začátkem dubna se uskutečnilo ve Španělsku, kde se o titul Evropské muzeum roku 2016 ucházelo 49 muzeí z celé Evropy. „Cena EMYA je vyhlašována Evropským muzejním fórem pod záštitou Rady Evropy a jejím hlavním cílem je ocenit inovativní procesy v evropském muzejnictví. Naše Muzeum Vysočiny Třebíč se prezentovalo velmi působivě, obdrželo oficiální certifikát a i nadále může užívat titul Nominee EMYA 2016,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Finále 39. ročníku mezinárodní soutěže letos hostila města San Sebastiano a Tolosa, zasazená v krásné baskické přírodě na břehu Atlantického oceánu. Během mezinárodního konferenčního setkání nejlepších evropských institucí se ve dvou dnech představilo v zajímavých a mnohdy i velmi působivých prezentacích 47 nominovaných muzeí ze všech koutů Evropy. Všichni zúčastnění se mohli dozvědět mnoho informací o jednotlivých muzeích prostřednictvím moderovaného interview, seznámit se s jedinečným předmětem příslušného muzea a vyslechnout mnoho dalších zajímavostí od svých kolegů muzejníků.


Třebíčské muzeum prostřednictvím Lucie Pálkové zapůsobilo svou milou a kultivovanou prezentací, ve které byla výstižně představena organizace i město Třebíč. Její vystoupení bylo doplněno ukázkou originálního sbírkového předmětu – samurajské zbroje – i s příběhem, jak se tato kuriozita dostala do muzejních sbírek. Muzeum Vysočiny Třebíč se na širokém muzejním fóru předvedlo jako jediné muzeum, které se zabývá všemi základními muzejními obory a také se napříč těmito obory prezentuje díky úspěšnému projektu Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic. Zároveň prokázalo, že může směle a důstojně obstát ve srovnání i s těmi nejlepšími muzei Evropy.


Mezinárodní porota, která postupně během loňského roku navštívila všechna nominovaná muzea, nakonec v silné konkurenci zvolila vítěze - Evropské muzeum roku 2016 odneslo POLIN: Muzeum historie polských Židů z polské Varšavy.


EMYA 2016


  • Tisková zpráva připravena na základě tiskových podkladů Muzea Vysočiny Třebíč
  • Více informací Eva Novotná, Muzeum Vysočiny Třebíč, tel.: 568 408 897, e-mail: e.novotna@muzeumtr.cz
 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Muzeum Vysočiny Třebíč reprezentovalo Českou republiku na mezinárodní soutěži
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.4.2016 / 14.4.2016

Počet návštěv: 2813
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek