Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

 

 
 

Jaký byl rok 2012 z pohledu Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod  rokem?

 

Musím říci, že minulý rok byl velmi náročný především proto, že za běžného chodu muzea probíhala příprava a koordinace výstavby společného depozitáře v Havlíčkově Brodě, který bychom měli spolu s Galerií výtvarného umění přebírat koncem března tohoto roku a zároveň naplno probíhala koordinace akcí v rámci velkého tříletého projektu přeshraniční spolupráce Porta culturae, který naše muzeum administruje v rámci Kraje Vysočina.

Končil také desetiletý cyklus inventarizace sbírek, což se týká všech sbírkotvorných institucí. Péče o sbírky není pro veřejnost příliš viditelná, ale je jednou z hlavních činností každého muzea.

 

Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Asi největší ohlas vzbudila výstavya Hry a klamy, které byla určena zejména pro základní a střední školy, kterou navštívilo (4 114 návštěvníků) a výstava o číhošťském faráři Josefu Toufarovi – (1 761 návštěvníků). Velký ohlas měly také výstavy Letectví na Havlíčkobrodsku, Kinetické fontány Františka Svátka a unikátní výstava Tango skla.

 

Výstava Hry a klamy

 

Autor knihy o Josefu Toufarovi Miloš Doležal

 

Kinetické fontány Františka Svátka

Co zajímavého připravujete v roce 2013?

 

Pro tento rok jsme připravili řadu uměleckých výstav umělců, kteří působili či působí v regionu – skleněné plastiky Františka Janáka, keramické plastiky Hany Exnarové nebo knižní grafiku a ilustrace Luboše Drtiny. Z historických výstav chceme připomenout pozůstalost Evžena Štáfla, akvarely náš loňský významný nákup prvorepublikového skla ze zaniklé sklárny Vlček ze Světlé nad Sázavou nebo archeologickou výstavu o nálezech v regionu z různých historických období.

 

Na které akce se mohou návštěvníci zejména těšit a na kterou výstavu/projekt se těšíte Vy osobně?

 

Osobně se těším na to, že pestrá nabídka našich výstav přitáhne takové množství návštěvníků jako v loňském roce a, že si každý přijde na své. Sobě i kolegům přeji hladký průběh stěhování do nového depozitáře, abychom to v šibeničním termínu zvládli a návštěvníci nic nepoznali na kvalitě nabízených služeb.

 

 Na otázky odpovídal: MgA. Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod

http://www.muzeumhb.cz/

 
 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 4.1.2013 / 4.1.2013
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 15245
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek