Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zve na historické poštovní známky

Známky
Havlíčkobrodské Muzeum Vysočiny zve na výstavu Pošta na Havlíčkobrodsku a Známky Františka Morávka. Až do 29. března se může návštěvník seznámit se vznikem a vývojem poštovnictví v průběhu století a prohlédnout si známky, které jsou s poštovnictvím nerozlučně spjaty. Připraven je i bohatý doprovodný program v podobě přednášek, divadla a speciálního razítka. „Zájemce i sběratele jistě během vernisáže potěší i pamětní list a příležitostné razítko, které bude navíc k dispozici také u přepážky pošty Havlíčkův Brod 2 ve dnech 19. až 21. ledna 2015,“ upozorňuje Jana Komínová z krajského odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Jak už název napovídá, výstava představuje. tři hlavní témata, a to svět poštovnictví s důrazem na okres Havlíčkův Brod, známky a geografilatelii. K vidění jsou exponáty a fotografie z Poštovního muzea a Státního okresního archivu Havlíčkův Brod, které s regionem přímo i nepřímo souvisí a ukazují poštovnictví v celé jeho staleté kráse. Neméně zajímavé je i druhé téma výstavy věnované známkám, ve kterém se návštěvník dozví o tom, jak se známky vytvářejí a prohlédnout si bude moci i nejvzácnější kousky ze sbírek Františka Morávka a Karla Palána a též známky se vztahem k zdejšímu regionu. Pojetí této části výstavy je poněkud netypické, neboť panely vedle textu obsahují samotné originály známek a navíc jsou prezentovány tak, jak je mají filatelisté uspořádány, tedy na bílých, vedle sebe řazených podkladech formátu A4.

 

A slyšeli jste již někdy o geografilatelii? Na tento obor se zaměřuje právě František Morávek, hlavní autor celé výstavy. Geografilatelie je moderní směr sbírání dle známkových území, tj. oblastí, které vydávaly vlastní známky v průběhu své existence. Sběratel tak musí znát nejen samotné známky, ale zároveň geografii a historii. Na výstavě jsou zastoupeny např. Indie, Írán, Vietnam, Persie, Jižní Vietnam, Rajastán a další.

 

Výstava pamatuje i na dětského návštěvníka, kterého zajisté zaujme dětská poštovní přepážka či připravované divadlo s Pošťáckou pohádkou od Karla Čapka. Navíc každý návštěvník výstavy se může vyfotografovat v rámečku a vytvořit si tak svoji jedinečnou fotografii známky s vlastní podobiznou. A když nebudete mít vlastní fotografický přístroj, nevadí, fotografii Vám rádi elektronicky zašlou pracovníci z muzea.


Výstava bude v havlíčkobrodském muzeu k vidění od 16. ledna do 29. března 2015.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památekové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zve na historické poštovní známky

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod zve na historické poštovní známky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.1.2015 / 17.1.2015

Počet návštěv: 5247
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek