Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace
Dokladem této skutečnosti byla přednáška věnovaná mostním stavbám Vysočiny, jenž se uskutečnila 20. 9. 2010 v sídle kraje Vysočina. Vysokoškolský pedagog, autor několika publikací věnovaných mostním stavbám a veliký popularizátor českých a slovenských mostů Doc. PhDr. Dušan Josef, CSc při příležitosti ukončení výstavy „Mosty a lávky kraje Vysočina“, besedoval se studenty středních stavebních škol z Jihlavy a z Havlíčkova Brodu.
 

 
 

Didaktičtější ráz dodaly přednášce autorovy modely mostů. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře. Studenti, kteří se nebáli odpovědět na všetečné otázky pana docenta, byli obdarování drobnými dárky související s mosty.

 

Samotná výstava vznikla z iniciativy pana Dušana Josefa ve spolupráci s Odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina, v souvislosti s vydáním  stejnojmenné publikace Mosty a lávky kraje Vysočina. Návštěvníci si výstavu mohli v letních měsících prohlédnout v sídle kraje.

 

V nejbližších dnech se výstava stěhuje do prostor Muzea Vysočiny Jihlava, kde ji zájemci o mostní stavby Vysočiny mohou navštívit do konce listopadu.

 

 

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Mosty spojují nejen břehy, ale také generace
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.9.2010 / 21.9.2010

Počet návštěv: 20985
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek