Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Monitorovací výbor podpořil další malé projekty v česko-rakouském příhraničí

Na 10. Regionálním monitorovacím výboru Fondu malých projektů (FMP) byly schváleny další projekty k realizaci. FMP je projektem v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika a jeho hlavním cílem je rozvíjet a podporovat spolupráci mezi komunitami na obou stranách hranice, a to se zaměřením na společné zlepšování kulturních, sociálních a ekonomických vztahů. Malé projekty jsou zaměřeny na oblast rozvoje mezilidských vztahů, spolupráci institucí a využití potenciálu, který skýtá příhraniční region Rakouska a České republiky.
 

 
 

A co konkrétně bylo v rámci tohoto kola podpořeno? V Novém Veselí a Žďáru nad Sázavou se mohou tamní oddíly házené těšit na spolupráci s oddílem v dolnorakouském Eggenburgu, v Černíči u Telče zase zorganizují mezinárodní hasičské závody a na Telčsku bude vyvinuta nová metodika pro separaci využitelných složek ze směsného komunálního odpadu z domácností. Odborníci v oblasti dopravy z Kraje Vysočina a Dolního Rakouska se zase společně budou učit realizovat aktivity v BIM (informační model stavby) v silničním hospodářství. „Jsem velice ráda, že se podařilo podpořit další projekty v rámci FMP mezi Českou republikou a Rakouskem. Fond malých projektů považuji za výborný nástroj spolupráce obyvatel, institucí a spolků na lokální úrovni u aktivit typu people-to-people. Dochází tak k odbourávání bariér mezi lidmi samotnými. Příkladem jsou právě společné projekty sportovních oddílů, dobrovolných hasičů nebo rozvoj dalších nástrojů v oblasti odpadového hospodářství,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj.


Nejbližší uzávěrka pro předkládání dalších žádostí je stanovena na 15. 2. 2021, ta následující potom na 30. 6. 2021. 


  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2020 / 22.12.2020

Počet návštěv: 650
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek