Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí


 

Monika Benešová

Monika Benešová
Oceněna v roce 2018.
 

 
 

Monika Benešová je příkladem mimořádné houževnatosti a odhodlání poprat se s nepřízní osudu. Ani vážný zdravotní hendikep jí nezabránil v obdivuhodném výkonu.

 

Monika Benešová z Nového Města na Moravě ještě před nedávnem ležela s vážnými problémy v nemocnici a čekala na verdikt lékařů. Diagnostikovanými alergiemi na lepek, mléko a sóju se ale nenechala odradit a rozhodla se splnit si svůj dávný sen: zdolat Pacifickou hřebenovku – Pacific Crest Trail.

Na jedné z nejtěžších pěších tras světa se musela vypořádat nejen s nástrahami americké divočiny, včetně setkání s medvědy, pumou nebo chřestýši, výkyvy počasí, ale i s důsledky své nemoci. Cesta vede přes tři americké státy Kalifornii, Oregon a Washington, je náročná nejen svou délkou, ale především terénem. Vede většinou mimo civilizaci přes pouště i přes několik tisíc metrů vysoké hory. Kvůli alergiím se Monika Benešová musela vybavit těžšími speciálními potravinami, cestou ji sužovaly nevolnosti. Trasu přes 4200 km od jihu na sever USA i přesto zvládla za pět měsíců a šest dnů. Na cestu neměla sponzory, na vše si vydělávala od střední školy sama.

Po návratu z Ameriky uspořádala v Novém Městě na Moravě o své cestě přednášku a veškeré peníze ze vstupného věnovala dobrovolnickému centru v Praze. Monika Benešová doufá, že svou cestou podpoří další lidi s trnitějším osudem v životě. O svém zdravotním problému proto na svých přednáškách mluví zcela otevřeně. Dlouhodobě navíc pomáhá jako dobrovolnice v motolské nemocnici v Praze, kde tráví s dětmi a seniory svůj volný čas.

Monika Benešová je příkladem pro další mladé lidi a vzorem vnitřního odhodlání bojovat s nepřízní osudu. Mezi kamarády si vysloužila přezdívku ženský Forrest Gump.

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.1.2019 / 16.1.2019

Počet návštěv: 4605
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies