Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Modernizace brněnské spalovny může být inspirací pro Integrovaný systém nakládání s odpady na Vysočině

ilustrační foto
Při řešení tak zásadních projektů jako je Integrovaný systém nakládání s odpady na Vysočině jsou důležité i zkušenosti odjinud. Proto krajský radní pro životní prostředí Zdeněk Ryšavý spolu se zástupci odboru životního prostředí navštívil na začátku září modernizovanou spalovnu komunálních odpadů SAKO Brno. Součástí tamního projektu je i vybudování moderní třídící linky, která přispěje k vyšší efektivitě materiálového využití komunálních odpadů. Podle radního Ryšavého se rekonstrukcí spalovny řeší komplexní nakládání s komunálními odpady jak ve městě Brně, tak v celém Jihomoravském kraji.
 

 
 

„Spalování odpadů, při kterém se vyrábí pára pro dálkové vytápění bytů a také elektrické energie, představuje efektivní a k životnímu prostředí citlivé využití jejich energetického potenciálu. Zároveň umožňuje úspory primárních neobnovitelných zdrojů surovin a energií, což opět přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí,“ pochválil řešení nakládání se směsnými komunálními odpady v sousedním kraji Zdeněk Ryšavý.

 

„Předcházení vzniku odpadu, zvýšení třídění využitelných složek odpadu a zařízení pro energetické využití komunálního odpadu při využití stávajících zařízení a systémů nakládání s komunálními odpady je základem připravovaného Integrovaného systému nakládání s odpady v kraji Vysočina,“ připomněla Eva Navrátilová  z odboru životního prostředí kraje Vysočina.

 

Radní Ryšavý se také zajímal o související vztahy s veřejností. Podle zástupců firmy nedocházelo v průběhu přípravy projektu ani během vlastní rekonstrukce k žádným stížnostem ani protestům obyvatel. „Pro mě byla zajímavá hlavně informace, že předsedkyní představenstva je místní zastupitelka za Stranu zelených. Zdá se, že na rozdíl od svých jihlavských kolegů vnímají brněnští Zelení energetické využití odpadů jako ekonomičtější i ekologičtější alternativu skládkování,“ uzavřel postřehy z návštěvy Zdeněk Ryšavý.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Modernizace brněnské spalovny může být inspirací pro Integrovaný systém nakládání s odpady na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2010 / 3.9.2010

Počet návštěv: 10822
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek