Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Moderní CT výrazně upřesní diagnostiku

CT Nemocnice Pelhřimov
Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Pelhřimov získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf Philips Ingenuity Elite 128 v hodnotě 17 mil. Kč. Nákup přístroje byl realizován díky finančním prostředkům z Evropských strukturálních a investičních fondů, které nemocnice získala na projekt Modernizace a obnova zdravotnické přístrojové techniky.
 

 
 

Přístroj, který byl uveden oficiálně do provozu za účasti hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a jeho náměstků Josefa Pavlíka a Vladimíra Novotného dne 21. července 2017, patří totiž k nejmodernějším CT systémům a přináší zdravotníkům i pacientům mnoho výhod. „Je až s podivem, že původní CT systém pořízený v roce 2005 až do letoška vydržel v provozu. Jsem velice rád, že se podařilo zakoupit nový, kvalitní a velmi výkonný CT systém Philips. Pro pacienty znamená kratší i šetrnější vyšetření a pro obsluhující personál kvalitněji zobrazené výstupy. Děkuji všem, kdož prokázali obrovskou míru trpělivosti a společnými silami se podařilo CT systém pořídit a uvést do provozu. Ať potřebným dobře slouží a zaměstnancům přináší radost z práce,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost, kvalita a dobrá čitelnost pořízených obrazů. Nový přístroj umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření /dávka ozáření se minimalizuje/. „Nový počítačový tomograf Philips je špičkový a osvědčený CT systém. Tento přístroj plně odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ říká ředitel nemocnice Ing. Jan Mlčák, MBA. 


V rámci projektu Modernizace přístrojové techniky pořídí nemocnice v průběhu roku 2017 a 2018 v celkové hodnotě 93 mil. Kč. Novými přístroji budou vybavena také oddělení ARO, interní a chirurgická JIP, Centrální operační sály a centrální sterilizace, Gastroenterologická ambulance, novorozenecké oddělení, rehabilitace a další.


  • Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Pelhřimov, tel. 604 475 082, pcerno@nempe.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.7.2017 / 21.7.2017

Počet návštěv: 5168
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek