Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Mladý tenorista Petr Nekoranec z Vysočiny jediným Čechem v prestižním newyorském programu

Petr Nekoranec
Mladý český tenorista Petr Nekoranec, který se před 24 lety narodil v Nových Dvorech u Polné, jako jediný český operní pěvec vyhrál konkurs na dvouletý pobyt v Lindemannově operním studiu pro mladé umělce v Metropolitní opeře v New Yorku. Posledním koncertem v Česku, než začátkem září odlétne do USA, bylo vystoupení na festivalu Litoměřické svátky hudby, kam ho přijela podpořit i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

„Petr je skvělý profesionál. Má velký talent, na kterém svědomitě pracuje a i přesto, že je velmi skromný, odborníci ho jmenují jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace nejen v České republice, ale i v celosvětovém měřítku,“ uvedla radní Marie Kružíková, která připomněla, že Kraj Vysočina si svým jedinečných talentů cení. V roce 2013 získal Petr Nekoranec z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka nejvyšší ocenění Kraje Vysočina za svůj talent, který je slyšet v operách po celém světě.


Český tenorista je prvním Čechem, který byl ke konkurzu projektu Metropolitní opery pozván, a to na základě úspěchů v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží v Toulouse a v soutěži královny Sonji v Oslu. „Je to tak velký krok, že i já se nad tím sám každý den udivuji,“ podělil se o své pocity mladý tenorista, který prozradil, že v příštím roce plánuje krátký návrat do Evropy. Na svém oficiálním debutu se představí v Mnichově v opeře Vilem Tell a v Praze zřejmě hned v rámci dvou koncertů.


Petr Nekoranec je jednou z nejvýraznějších postav nastupující pěvecké generace v České republice. Zpěv začal studovat na Základní umělecké škole v Polné, v roce 2011 absolvoval Střední odbornou školu pedagogickou v Čáslavi a začal studovat na pardubické konzervatoři obor klasický zpěv u Jarmily Chaloupkové. Ve své sbírce má ocenění z celé řady soutěží. V listopadu 2015 získal 2. cenu v soutěži Stella Maris, v srpnu 2015 se probojoval do semifinále významné Mezinárodní pěvecké soutěže královny Sonji v Oslu, v červenci 2014 se stal ve Vídni vítězem prvního ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže nesoucí jméno slavné bulharsko-rakouské sopranistky Ljuby Welitsch a v září 2014 obsadil 2. místo v jedné z nejnáročnějších světových pěveckých soutěží, Concours International de Chant ve francouzském městě Toulouse.


Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina předával Petrovi v roce 2013 náměstek hejtmana Vladimír Novotný

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina předával Petrovi v roce 2013 náměstek hejtmana Vladimír Novotný
Medailonek o Petrovi

  • tisk@kr-vysocina.cz
  • autor fotografií z koncertu festivalu Litoměřické svátky hudby: Miroslav Zimmer
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.8.2016 / 29.8.2016

Počet návštěv: 10225
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies