Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Mladí zedníci z havlíčkobrodské stavební školy patří ke špičce ve střední Evropě

Mladí zedníci z havlíčkobrodské stavební školy patří ke špičce ve střední Evropě
Minulý týden se učni druhého ročníku oboru zedník Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě, Matouš Adamec a Erik Sklenář, zúčastnili finále třiadvacátého ročníku soutěže SUSO, které se konalo v rámci pražského veletrhu For Arch. V loňském školním roce si zástupci stavební školy v Brodě vybojovali druhým místem na regionálním kole v Hradci Králové postup do celostátního pražského finále. Tam se nyní utkali s účastníky z dalších čtyř postupových kol ze Slovenska, Ostravy, kam jezdí mladí učni z Polska, Českých Budějovic a Prahy.
 

 
 

„V jednotlivých disciplínách, jimiž bylo provedení omítky Cemix, práce se stavebním systémem Ytong, práce se stavebním systémem Porotherm a provádění komínového systému Schiedel, se kluci ze sedmého místa po prvním dni postupně posouvali nahoru, až po celkové čtvrté místo. Na prvních třech místech skončily dvě školy ze Slovenska a jedno z Polska, a tak jsou naši učni nejlepší v České republice. Úspěch je o to cennější, že se v soutěži účastnili většinou žáci třetího ročníku a kromě našich tam bylo už jen jedno družstvo stejně starých ze druhého ročníku,“ komentoval výsledek Pavel Podoba, učitel praxe na krajské tavební škole v Havlíčkově Brodě.


zedníci

  • Zpráva převzata od SPŠ stavební Havlíčkův Brod

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Mladí zedníci z havlíčkobrodské stavební školy patří ke špičce ve střední Evropě
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2018 / 24.9.2018

Počet návštěv: 2294
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek