Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Mladí zdravotníci poměřovali síly a zkušenosti na mezinárodní soutěži první pomoci v Mladém Bříšti

Mladé Bříště_soutěž první pomoci
Celkem 36 čtyřčlenných týmů ze všech koutů republiky, ale také z Německa, Rakouska a Slovenska se sjelo do letního tábora v Mladém Bříšti na Pelhřimovsku. V závěru června na Vysočině prověřovali své schopnosti, zkušenosti i rychlou reakci v mezinárodní soutěži první pomoci. Nejlépe si vedla družstva ze Znojma, Jihlavy a Mutlangenu, která se umístila na prvních třech místech.
 

 
 

„Soutěžící si museli poradit pouze se základním vybavením, kterým byl šátek, nůž, náhradní oblečení, láhev s vodou, kapesníky a rukavice. Všechny modelové situace byly zasazeny do přírody, aby byly co nejvěrohodnější,“ informovala za organizátory soutěže Jana Marešová z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. První den soutěže museli mladí zdravotníci zvládnout čtyři modelové situace – řešili srážku dívek na kolečkových bruslích, hypoglykemický stav starší turistky, infarkt, mladé lidi pod vlivem alkoholu a drog a poraněného s pochroumanou dolní končetinou v řece.

Druhý den na soutěžící čekala autohavárie auta šesti německých turistů s motorkářem, srážka šesti cyklistů, pád ze skály při slaňování. Součástí druhého soutěžního dne byl i fyzický test, kde se mladí záchranáři poprali se složením nosítek, naložením zraněného, vše na čas. Na každém stanovišti byli tři až osm zraněných, se kterými si museli soutěžící poradit.


Nad správností provedení jednotlivých úkonů, organizací zásahů i na komunikaci soutěžících mezi sebou bděli profesionální záchranáři z Jihlavy a Telče. Hned na místě vždy provedli i hodnocení zásahu.

O celou přípravu a organizaci soutěže se postarali studenti a vyučující OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Věrohodné maskování jednotlivých poranění zajistily učitelky školy. 


Foto


foto

  • Zpráva připravena z podkladů OA, SZŠ a SOŠS Jihlava
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2017 / 28.6.2017

Počet návštěv: 5051
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek