Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Mladí záchranáři soutěžili na Slovensku

Ilustrační foto
Kraj Vysočina podpořil pětičlenné družstvo ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod při jeho účasti ve vědomostně-sportovní soutěži v partnerském Nitrianském samosprávném kraji s názvem „Župná Kalokagatia – mladý záchranár 2014“. Družstvo z Vysočiny se minulý týden vrátilo s bronzovou medailí.
 

 
 

Pětičlenný tým ve složení Jan Kunstar, David Pospíchal, Ondřej Lorenc, Lucie Kohoutová a Tereza Pešoutová musel prokázat a osvědčit v praxi znalosti a dovednosti, které na našich školách nejsou ve výuce obvyklé. Soutěž byla určena pro studenty středních škol a měla sportovně vědomostní charakter. Na trati dlouhé tři kilometry čekaly na soutěžní týmy úkoly z oblasti dopravy, všeobecného práva, geografie, historie, sportu, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, požární ochrany, civilní ochrany, ekonomiky nebo prevence drogových závislostí. Praktická část zahrnovala topografii, hod granátem, střelbu ze vzduchovky, ručkování na laně, použití improvizovaných prostředků individuální ochrany, první pomoc.

 

Soutěž se nesla v duchu Kalokagatie, která byla ve starém Řecku ideálem harmonicky, duševně, ale především mravně kultivované osobnosti. Kalokagatia byla a je chápána jako ideál starořecké výchovy – soulad venkovního a vnitřního, těla a ducha. Mladý záchranář svým konáním využívá získané teoretické zkušenosti v praxi při poskytování pomoci a ochrany jiným v nouzi. Je tak schopný vyřešit teoretické a praktické poznatky na zvládnutí krizových situací, které mohou nastat vlivem mimořádných událostí a které ohrožují život člověka.

Letos se uskutečnil osmý ročník soutěže.

 

  • Pavel Dvořák, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2014 / 23.9.2014

Počet návštěv: 9969
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies