Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Mladí prokázali dobré znalosti

králík
Více jak dvě stovky soutěžících se sjely od středy 19. srpna 2009 na Mezinárodní kolo soutěže chovatelských dovedností mládeže do Žďářu nad Sázavou. Po čtyři dny soutěžili v odborných dovednostech chovatelů králíků, holubů, drůbeže, drobných hlodavců a psů. Na soutěži nechyběly i takové odbornosti, jako jsou akvaristika, teraristika, chov ovcí a koz, kožešinových zvířat a okrasného ptactva.
 

 
 

Novinkou letošního ročníku mezinárodní soutěže je průběh a způsob hodnocení soutěžících, kdy zahraniční účastníci budou hodnoceni v absolutním pořadí spolu se soutěžícími z ČR. Obdobně tomu bude i příští rok na mezinárodním kole pořádaném na Slovensku. Při příležitosti konání soutěže proběhla ve Žďáru nad Sázavou i konference pracovníků s dětmi a mládeží, kde chtějí chovatelé diskutovat o možnostech dalšího rozvoje nových metod práce s mladými lidmi tak, aby jim chovatelská činnost byla bližší.

 

Slavnostního zahájení soutěže se zúčastnili za kraj Vysočina radní Marie Kružíková a Petr Krčál. Ti také společně popřáli mnoho úspěchů všem soutěžícím a předali pomyslnou štafetu mezinárodního kola pro další ročník, který bude na Slovensku. Mezi hosty se ve žďárském divadle objevili i senátorka a místostarosta Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová, nebo poslanec Pavel Kováčik.

 

„Věřím, že všichni, kteří věnují pozornost práci s dětmi a mládeží, mají dnes velký svátek. Mezinárodní soutěž je vyústěním celoroční práce chovatelů a současně je to nádherná přehlídka toho, co se děti a mladí lidé naučili. Jsem rád, že kraj Vysočina mohl tuto soutěž podpořit nemalou finanční částkou. Přejí všem, aby jim barvy kraje – zelená, uklidňující a modrá smyslná, čistá a zářící, přinesly mnoho úspěchů a jejich další profesní rozvoj,“ řekl v úvodu radní kraje Vysočina pro sociální věci Petr Krčál.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2009 / 24.8.2009

Počet návštěv: 29498
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies