Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Mladí cyklisté z Česka soutěžili na Vysočině

cyklisté
Nejlepší žákovské týmy ze všech krajů České republiky soutěžily na Vysočině o vítězství v dopravní soutěži mladých cyklistů. V kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo ZŠ a MŠ Častolovice (Královéhradecký kraj), které si zároveň vybojovalo účast na zářijovém evropském finále ve Finsku. Ve starších žácích patří prvenství také školákům ze ZŠ a MŠ Častolovice. Soutěž se uskutečnila ve dnech 16. – 18. června 2009 ve Světlé nad Sázavou a v hotelu Luna v Koutech na Ledečsku. Kraj Vysočina hostil celostátní finále dopravní soutěže mladých cyklistů poprvé.
 

 
 

Každý kraj vyslal do závodu dvě družstva, která tvoří vždy dvě dívky a dva chlapci. Během soutěže museli závodníci prokázat teoretickou znalost pravidel silničního provozu a první pomoci, zvládnout praktickou jízdu po dopravním hřišti a nástrahy jízdy zručnosti přes různé překážky. Ve středu absolvovali žáci testy, zdravovědu a praktické jízdy v ZŠ Lánecká ve Světlé nad Sázavou a dnes zápolili s překážkami u hotelu Luna v Koutech.

 

„Dopravní výchova žáků je v České republice na velmi vysoké úrovni. Je to vždy vidět i při evropském finále, kdy družstva z Česka máme pravidelně na stupních vítězů. Na druhou stranu i mezi kraji a jednotlivými školami jsou v dopravní výchově značné rozdíly, které se projeví ve velkém bodovém odstupu právě zde na celostátním finále,“ uvedla Blanka Sunkovská z oddělení BESIP ministerstva dopravy. Kraj Vysočina reprezentovalo v obou kategoriích družstvo ze ZŠ Bartuškova v Třebíči.

 

Výsledky – mladší žáci:

1. místo ZŠ a MŠ Častolovice (Královéhradecký kraj)

2. místo ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice (Jihočeský kraj)

3. místo ZŠ Oslavany (Jihomoravský kraj)

12. místo ZŠ Bartuškova Třebíč (kraj Vysočina)

 

Výsledky – starší žáci:

1. místo ZŠ a MŠ Častolovice (Královéhradecký kraj)

2. místo ZŠ Bystřice (Středočeský kraj)

3. místo ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice (Jihočeský kraj)

13. místo ZŠ Bartuškova Třebíč (kraj Vysočina)

 

Pořadatelé soutěže:

Ministerstvo dopravy – BESIP, kraj Vysočina, BESIP – regionální pracoviště pro kraj Vysočina, město Světlá nad Sázavou, město Ledeč nad Sázavou, Městská policie Světlá nad Sázavou, Policie České republiky, dopravní inspektorát Havlíčkův Brod, Český červený kříž Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou, autoškola L+M Havlíčkův Brod

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2009 / 18.6.2009

Počet návštěv: 24660
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek