Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Mladá univerzita se přehoupla do své druhé poloviny

Mladá univerzita se přehoupla do své druhé poloviny
Osmdesátka studentů letošní Mladé univerzity strávila výukový den na Vysočině. Pro české i rakouské děti do 15 let naplánovali naši regionální organizátoři pět pracovních a zájmových aktivit a přednášek: novinářskou dílnu, přednášku o významu města ve středověku a v období renesance – Stříbrná Jihlava, návštěvu Polné s výukou písmomalířství, inspirativní zastavení v rodišti Josefa Hoffmanna a trénink návrhů v duchu jeho originálních designů nebo potkání se s netradiční hudbou kraje Vysočina.
 

 
 

„Vedle nenásilného vnímání cizího jazyka mají děti v rámci Mladé univerzity možnost navštívit zajímavá místa Vysočiny a Dolního Rakouska s tím, že nikdy nechybí zajímavá manuální nebo vědomostní aktivita,“ uvedla Marie Kružíková, radní kraje Vysočina přednosti Mladé univerzity, kterou kraj Vysočina podporuje v rámci zahraniční spolupráce s Dolním Rakouskem.

Program připravený českou stranou vycházel z představení tradičních lidských dovedností, které se časem staly běžnou součástí lidského života.

„Klasické písmomalířství je typická práce s originálem. I když se držíte šablony, vždycky vznikne původní dílo, které odrazí náladu, pocit nebo šikovnost tvůrce. Na první pohled jednoduché obkreslování má svá pevná pravidla a chce to hodně trpělivosti, než vznikne požadovaný výstup,“ zmínil Alois Pavlíček, který v Polné přednášel základy písmomalířství dvacítce prázdninových studentů.

Další pracovní aktivitu nabídla například i Vysoká škola polytechnická Jihlava. Hojně navštívený žurnalistický workshop vedl organizátor tradiční Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě Milan Pilař.  Matěj Kolář naopak naturalisticky pod širým nebem blízko Rohozné demonstroval tradiční zvuky Vysočiny. Došlo i na výrobu vlastních hudebních nástrojů.

 

Mladá univerzita je již druhým rokem prázdninový projekt pro mladé Rakušany a Čechy od 11 do 14 let.  Mezi 19. – 23. červencem si mohou studenti vyzkoušet univerzitní život, vybírat si z třicítky připravených přednášek a speciálně zaměřených dílen. Žijí ve studentském kampusu a odhalují tajemství vysokoškolského života, seznamují se se způsobem výuky a povinnostmi posluchačů univerzit. Projekt končí slavnostní promocí s obvyklým vyřazovacím rituálem.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Mladá univerzita se přehoupla do své druhé poloviny

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Mladá univerzita se přehoupla do své druhé poloviny
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.7.2010 / 22.7.2010

Počet návštěv: 23145
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek