Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Mistři České republiky v deskových hrách navštěvují základní školu ve Světlé nad Sázavou

Deskové hry
Radní Kraje Vysočina Jana Fialová dnes zavítala do Světlé nad Sázavou, aby společně s místostarostou Světlé Josefem Hnikem pěti žákům Základní školy Světlá nad Sázavou, Komenského 234 pogratulovala a předala čestné uznání i drobné upomínkové předměty Kraje Vysočina. Celkem dvě děvčata a čtyři chlapci se totiž v několikatisícové konkurenci na Mistrovsví ČR v deskových hrách skvěle prosadili, když ve hrách Rummikub, Quoridor a Quarto uhráli převážně zlaté, stříbrné a bronzové pozice.
 

 
 

„Velmi si cením toho, že netrávíte čas jen u virtuálních her a u počítače, ale pod vedením paní vychovatelky Jiřiny Semrádové hrajete deskové hry a jak dokazují výsledky mistrovství, jste v nich fakt dobří,“ ocenila mistry v deskových hrách radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která ani jednu z mistrovských her neznala a velmi ráda se nechala poučit o pravidlech her Rummikub, Quatro i Quoridor, ve kterých žáci světelské základní školy vynikají. „Deskovou hru Rummikub jsem objevila minulý rok, když mě zajímalo, co to spolužačky hrají. A docela rychle mě to začalo bavit. Je fajn, že jde o hodně her spojených dohromady a hodně kombinací, se kterými se dá hrát,“ prozradila Kristýna Proňková, která stejně jako její spolužačky a spolužáci hraje Rummikub i podobné hry o velkých přestávkách a po odpoledních po výuce ve školním klubu a pod dohledem vychovatelky Jiřiny Semrádové.


Kristýna, Jaroslava, Daniel, Petr, Robin i Lukáš nejdříve zvládli oblastní kolo, pak zvítězili v krajském kole a nakonec porazili soupeře z celé České republiky. Stali se tak mistry 10. ročníku Mistrovství České republiky 2016. Jejich škola se přitom mistrovství účastnila po šesté.

 

Medailisté MČR v deskových hrách z Vysočiny

  • Kristýna Proňková (1. místo v Rummikub v nejmladší kategorii)
  • Jaroslava Zástěrová (3. místo v Rummikub ve střední kategorii)
  • Daniel Janák (2. místo v Quoridor ve střední kategorii do 16 let)
  • Petr Proněk (1. místo v Quatro ve střední kategorii)
  • Robin Kolář (1. místo v Quatro v nejmladší kategorii)
  • Lukáš Vacek (2. místo v Quatro ve starší kategorii)


Součástí návštěvy radní Kraje Vysočina Jany Fialové bylo setkání se starostou Světlé nad Sázavou Janem Tourkem a místostarostou Josefem Hnikem. Uskutečnila se také prohlídka Základní školy Komenského ve Světlé nad Sázavou a Mateřské školy Sídliště.


  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 724 650 161, e-mail: brothankova.m@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.1.2017 / 30.1.2017

Počet návštěv: 6189
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek