Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Ministr životního prostředí ocenil profesionalitu a komplexnost služeb společnosti Pretol

Pretol
Nejvýznamnějšího provozovatele odtahové a vyprošťovací služby na Vysočině navštívil v závěru minulého týdne ministr životního prostředí Richard Brabec. V doprovodu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a náměstka pro dopravu Libora Joukla si prohlédl sídlo společnosti a seznámil se s její činností. „Společnost Pretol má strategickou polohu v Humpolci, těsně vedle dálnice D1, na které je v úseku sahajícím až za hranice Kraje Vysočina schopna rychle a efektivně zasáhnout. Kromě samotného vyproštění a odstranění havarovaných aut společnost zajišťuje ve spolupráci s hasiči i kompletní odstranění následků nehod s důrazem na ochranu životního prostředí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina, Jiří Běhounek.
 

 
 

„Speciální technika ve spojení s odborníky dokáže vyprostit a odtáhnout havarovaná a nepojízdná osobní auta, nákladní auta, přívěsy, návěsy, vozidlové soupravy i autobusy. Díky širokému spektru komplexních služeb nám Pretol výrazně pomáhá na území celého kraje při obnovování provozu po dopravních nehodách, dokáže vždy rychle a efektivně zasáhnout,“ ocenil fungování firmy na Vysočina Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro dopravu a majetek.

 

Společnost Pretol byla založena v roce 1999 jako malá odtahová služba působící na Havlíčkobrodsku. Postupně rozšířila působnost na dálnici D1 a dnes zaujímá přední postavení v oboru i za hranicemi České Republiky. Úzce spolupracuje se složkami integrovaného záchranného systému v Kraji Vysočina.

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 27.6.2016 / 27.6.2016

Počet návštěv: 7018
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies