Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Ministr Šimerka jednal o záměrech kraje

Regionální sociální rozvoj a investice do sociálního zařízení ve Ždírci u Jihlavy, to bylo hlavní téma pracovního jednání radního kraje Vysočina Petra Krčála, vedoucí odboru sociálních věcí Věry Švarcové s ministrem práce a sociálních věcí Petrem Šimerkou. Na schůzce si zástupci kraje a ministerstva práce vyměnili názory na další investice do sociálních služeb v kraji Vysočina.
 

 
 

Kraj Vysočiny plánuje rekonstrukci Domova pro seniory ve Ždírci tak, aby nejpozději do roku 2011 výrazně zkvalitnil bydlení a sociální služby pro současné obyvatele tohoto domova. Náklady na rekonstrukci přesáhnou šedesát milionů korun. Rekonstrukce je hrazena z prostředků ministerstva práce a sociálních věcí a kraje Vysočina a mohla by být zahájena v letních měsících letošního roku.

 

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka se při pracovním jednání zajímal i o druhý návrh zástupců kraje Vysočina, a to o výstavbu Domova se zvláštním režimem pro osoby se stařeckou demencí, který by mohl v budoucnu navázat na současnou rekonstrukci stávajícího objektu domova ve Ždírci. Celé pracoviště by pak dostalo moderní charakter a splňovalo by veškeré náležitosti tak, jak jsou uvedeny ve standardech kvality a v dalších zákonných normách, které se týkají sociálních staveb.

 

„Na jednání jsme si s ministrem Šimerkou vyměnili informace o záměru kraje Vysočina pokračovat v rozšiřování kvalitních služeb pro seniory. Tentokrát se jednalo o osoby, jejichž diagnóza jakkoliv souvisí se stavy demence a poruchami sociální komunikace a interakce. Chceme, aby se podařilo zbudovat zařízení, které ve svých základech bude zaměřené na osobu vyžadující trvalou péči,“ řekl radní Petr Krčál.

 

Humanistické pohledy na tyto typy onemocnění seniorů přitom spatřují v každém člověku svébytnou osobnost, která je jedinečná svým způsobem projevu a svým jednáním. Pracoviště ve Ždírci  by mohlo v budoucnu tvořit pevnou základnu pro lidi se získaným mentálním postižením a přitom by rozvíjelo humanistické principy v přístupu k práci s těmito lidmi. „Když ke druhému člověku přistupujeme postojem, že jeho chování má význam, jemuž rozumíme, pak k němu přistupujeme docela jinak, než kdybychom si ho zařadili jako zmateného blázna nebo nepřizpůsobivého člověka“, řekl na závěr radní Petr Krčál.      

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2010 / 12.2.2010

Počet návštěv: 25898
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies