Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ministerstvo financí likviduje další pracoviště finančních úřadů

peníze, ilustrační foto
Občané Náměště nad Oslavou, Pacova a Telče přijdou od prvního ledna 2016 o své pobočky finančních úřadů. Takový je plán Finanční správy, která hodlá v celém státě uzavřít celkem 23 územních pracovišť. Vzhledem k tomu, že se o této zásadní zprávě starostové dotčených měst v Kraji Vysočina dozvěděli pouze z médií, svolali dnes v Telči mimořádnou tiskovou konferenci, které se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a senátor Miloš Vystrčil.
 

 
 

„Na jedné straně se stát snaží hledat peníze na podporu venkova, na druhé pak neuváženými kroky jednotlivých ministerstev omezuje dostupnost základních služeb státní správy v menších městech a obcích, čímž právě nepřispívá k jeho rozvoji. Pokud se náhodou v této vlně rušení poboček finančních úřadů podaří ušetřit, ušetří pouze Finanční správa. Náklady se automaticky zvýší na straně opačné - v regionu, u podnikatelů a obyvatel,“ neskrýval překvapení z připravovaných změn hejtman Kraje Jiří Běhounek.

Na individuální potřeby měst a obcí upozorňují i starostové. Všechny deklarace pro druhou etapu reformy veřejné správy se postupně rozplývají. Obce III. stupně byly vytvořeny s vizí přiblížením služeb k občanům, v posledních několika letech se však děje opak. Připomenout si můžeme změny v oblasti vyplácení sociálních dávek, změny v síti poboček katastrálních úřadů, či přípravy na změny ve fungování stavebních úřadů i redukování sítě poboček České pošty.

 

„Veřejná správa musí fungovat jako komplexní systém služeb pro obyvatele, jednotlivá ministerstva nemohou individuálně nekoncepčními kroky zasahovat do regionů, které jsou v rámci naší republiky velmi rozdílné. Je nutné si nelhat a otevřeně vést regulérní diskuse o dalším směřování služeb státní správy, aby nebyli znevýhodňováni obyvatelé malých měst a obcí,“ dodal hejtman.

 

Finanční správa v ČR je dána Zákonem o finanční správě č. 456/2011 Sb., dle tohoto zákona je zřízeno Generální finanční ředitelství (GFŘ) a finanční úřady pro kraje (se sídlem dle krajského města). Tyto finanční úřady nejsou samostatnými účetními jednotkami , mají postavení vnitřních organizačních jednotek GFŘ. Dále jsou na základě vyhlášky MF  zřizována a bohužel taky rušena územní pracoviště finančních úřadů. Takže ke zrušení územních pracovišť stačí změna vyhlášky, která neprochází Parlamentem ČR, k její platnosti stačí podpis ministra financí.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ministerstvo financí likviduje další pracoviště finančních úřadů
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 29.7.2015 / 29.7.2015

Počet návštěv: 6482
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek