Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Minifestival a Gastrofestival předvely Jihlavě kouzla řemesel

Festival
Za plné náměstí krajského města Jihlava mohou dnes řemesla a kulinářské dobroty. Kraj Vysočina celý den nabízí přehlídku zručnosti v podobě široké škály řemesel vyučovaných na jím zřizovaných středních školách. V případě Jihlavy organizátoři dali větší prostor gastronomickým oborům. Vedle budoucích kuchařů, cukrářů a číšníků s v Jihlavě představila i gastro zařízení, která v budoucnu mohou být dobrými zaměstnavateli.
 

 
 

Zájem o řemesla a především o ochutnávku regionálních dobrot a pochutin předčil očekávání organizátorů i samotných  škol. Jihlavskou veřejnost zajímala nejen nabídka učňovských oborů, ale také veškeré doprovodné aktivity přichystané Krajem Vysočina – soutěže o ceny nebo výhody pro nakupující. „Naším cílem je změnit názor veřejnosti na technické a řemeslné obory. Donutit veřejnost o nich smýšlet s respektem a uznáním, tak jak to bylo za doby  našich prarodičů. Uvědomujeme si, že bez šikovných truhlářů, pokrývačů, kuchařů nebo švadlen se v budoucnu neobejdeme,“ upozorňuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. 


Většinu oborů, jejichž absolventi na trhu práce chybí, podporuje Kraj Vysočina studijními stipendii.


FestivalFestivalFestivalFestivalFestivalFestivalFestival

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Minifestival a Gastrofestival předvely Jihlavě kouzla řemesel
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2016 / 22.9.2016

Počet návštěv: 2378
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek