Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí


 

Michaela Krejčí

Michaela Krejčí
Oceněna v roce 2020.
 

 
 

Talentovaná klávesistka Michaela Krejčí už od útlého věku sbírá jedno ocenění za druhým na domácích i mezinárodních soutěžích. Konkuruje přitom i hudebníkům z vyšších věkových kategorií.

 

Michaela Krejčí je velmi talentovaná žákyně ve hře na elektronické klávesové nástroje. Pod vedením vyučujícího Martina Dvořáka se připravuje v základní umělecké škole Gustava Mahlera v Humpolci, kde současně studovala i hru na klavír. Keyboardu nakonec dala přednost, lépe na něm totiž dokáže uplatnit své multižánrové zaměření.

Přes svůj mladý věk zaznamenala už mnoho úspěchů v uměleckých soutěžích. Své kvality prokázala vícenásobným vítězstvím v konkurenci mladých hudebníků z celé republiky, ale i za hranicemi. Je absolutní vítězkou své věkové kategorie ve hře na elektronické klávesové nástroje při celostátním kole soutěží základních uměleckých škol z České republiky a zároveň i absolutní vítězkou mezinárodní soutěže, které se zúčastnila na Slovensku. Svojí dokonalou technikou výrazně posunula technické a výrazové možnosti hry na tento hudební nástroj.

Nejnovější velký úspěch zaznamenala letos v lednu na IX. zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlových Varech. Soutěž mladých hudebníků ve hře na klávesové nástroje zde navazuje na historickou tradici uměleckých disciplín při sportovních hrách. Michaela Krejčí hájila barvy sportovního týmu Kraje Vysočina a ziskem zlaté medaile přispěla k tomu, že se Vysočina umístila na celkové páté příčce v hodnocení všech krajů republiky.

Výsledky a úspěchy mladé hudebnice příznivě reprezentují už řadu let nejen její domovskou uměleckou školu a město Humpolec, ale i celý Kraj Vysočina, potažmo Českou republiku v zahraničí.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.11.2020 / 25.11.2020

Počet návštěv: 1662
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies