Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Mezinárodní den památek a sídel: ocenění pro Polnou i mladou fotografku z Brtnice

Mezinárodní den památek a sídel: ocenění pro Polnou i mladou fotografku z Brtnice
U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel byly včera na Pražském hradě rozdány ceny v soutěži Historické město roku 2012. Za Kraj Vysočina si ocenění a stotisícovou odměnu odnesl starosta Polné Jindřich Skočdopole. Celkové vítězství patřilo městu Jilemnice, která leží v Libereckém kraji. Součástí programu byla také fotosoutěž, ve které dokázala zabodovat třináctiletá Simona Řehořková z Brtnice, když v konkurenci pětiset přihlášených snímků získala třetí místo.
 

 
 

Do soutěže Historické město roku 2012, kterou tradičně vyhlašuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, se v Kraji Vysočina přihlásila kromě Polné také Telč, Brtnice, Třebíč a město Pelhřimov. Starosta Polné Jindřich Skočdopole po převzetí ceny řekl: „Je to velký úspěch nejen pro samotné město, ale pro všechny ty, kteří se starají v Polné o městské a církevní památky a zároveň pro ty, kteří opravují a zvelebují své domy, fasády a střechy.“

 

Talentovaná Simona Řehořková navštěvuje v Brtnici fotokroužek pod vedením profesionální fotografky Sylvy Koukalové. Zájmový kroužek vznikl v roce 2010 kvůli fotografické soutěži MLADÍ FOTOGRAFUJÍ PAMÁTKY a funguje dodnes. Oceněný snímek vznikl už před dvěma lety v květnu při zadání úkolu vyfotit sochu s památkou. Do národního kola soutěže bylo zasláno celkem 500 fotografií.

 

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich části, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Mezinárodní den památek a sídel: ocenění pro Polnou i mladou fotografku z Brtnice
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2013 / 19.4.2013

Počet návštěv: 13251
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek