Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Mezinárodní aktivity - další dvě stovky studentů našly v Havlíčkově Brodě inspiraci

Slovník 2
Veletrh mezinárodních příležitostí se přesunul do Havlíčkova Brodu, a tak nabídl informace o atraktivním studiu cizích jazyků dvěma stovkám studentů z Gymnázia Havlíčkův Brod, Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně a Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod. Cestu na veletrh si našlo také Gymnázium dr. A. Hrdličky z Humpolce a zástupkyně školního parlamentu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod.
 

 
 

Do zázemí Klubu OKO přijalo pozvání devět organizací, které prezentovaly své aktivity a programy. Snažily se povzbudit studenty, aby o zapojení se do mezinárodního prostředí začali uvažovat už na střední škole s tím, že některé programy jsou určeny výhradně pro středoškoláky. Po celou dobu veletrhu se živě diskutovalo a studenti se se zájmem dotazovali na podrobnosti nabízených aktivit. Prezentující naopak získali zpětnou vazbu o tom, co studenty zajímá a jaké jazyky se učí na školách. Největším úskalím, které studenti vidí, je, že se k nim informace o mezinárodních příležitostech nedostávají. A tak si veletrh chválili a vítají ho jako vhodnou formu propagace.

Na své si přišli i pedagogové, kteří doprovázeli studenty. Načerpali inspiraci, jak ozvláštnit běžnou výuku a tak více namotivovat studenty ke studiu cizích jazyků. Zaujal je např. program eTwinning – Partnerství škol v Evropě, což je program EU nefinančního charakteru. Jedná se o realizaci mezinárodních projektů prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Program je určený pro učitele MŠ, ZŠ i SŠ, kteří se zajímají o mezinárodní spolupráci žáků i učitelů v rámci Evropy.

Kraj Vysočina pořádá každý rok zdarma 4 semináře (2 pro začátečníky, 2 pro pokročilé) pro pedagogy z celé Vysočiny. Konají se vždy na jaře (únor a březen) a na podzim (říjen a listopad) a na semináři se účastníci dozvědí podrobněji, co je to eTwinning, jak vyhledat partnera pro projekt, jak nový projekt založit a realizovat a hlavně si prakticky vyzkouší, jak pracovat v prostředí TwinSpace. Bližší informace o tomto programu lze nalézt na webových stránkách www.etwinning.cz.

 

 • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2018 / 19.12.2018

Počet návštěv: 3765
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek