Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Mezigenerační dialog v praxi: Projekt Školkové babičky a dědečci

Mezigenerační dialog v praxi: Projekt Školkové babičky a dědečci
Jedním z opatření Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina pro období 2017–2021 je podpora pozitivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Opatření nezůstávají pouze na papíře, ale kraj realizuje několik projektů, které jsou postaveny na mezigeneračním dialogu a vzájemném sdílení zkušeností. Jedním z nich je i nedávno spuštěný projekt Školkové babičky a dědečci, který byl představen na 3. ročníku Rodinné konference Kraje Vysočina. „Setkávání seniorů s dětmi v mateřských školách přináší radost všem stranám. Nadšené jsou seniorky, které mají svá vnoučata daleko a nevidí je tak často. Nadšené jsou také děti z přítomnosti babiček, které za nimi dochází do tříd a věnují jim svůj čas, vlídná slova i pohlazení. Spokojené jsou i paní učitelky, které vidí přítomnost seniorů pro děti jako velmi přínosnou a podnětnou,“ popsal výhody projektu náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Seniorky a senioři, kteří mají rádi malé děti, mohou navštěvovat vybrané mateřské školy a zapojit se s dětmi do každodenních činností. Mohou si s nimi pohrát, povídat si, zapojit se s nimi do tvoření, číst jim pohádky či s nimi vyrazit na procházku. Frekvenci návštěv v MŠ si senioři určují dle svých možností, nejčastěji docházejí jednou za 2 až 3 týdny. Chodí opakovaně do stejné třídy, tudíž děti si je pamatují, oslovují je jménem a považují je za „své“ školkové babičky. Projekt v tuto chvíli probíhá ve  spolupráci s mateřskými školami v Jihlavě a ve Žďáru nad Sázavou, postupně je plánováno rozšíření do všech okresních měst, ale i menších obcí. „Uvítáme další aktivní seniorky a také seniory, kteří se do projektu zapojí a ze setkávání s dětmi budou mít radost,“ vyzývá ke spolupráci seniorskou veřejnost náměstek Franěk. Zároveň naplánoval setkání se stávajícími účastníky projektu 24. června v prostorách Krajského úřadu, kde by jim rád osobně poděkoval.

 

V případě zájmu o zapojení do projektu či pro více informací kontaktujte Oddělení rodinné a seniorské politiky, Mgr. Stanislavu Holbovou, tel. 604 202 121, mail: holbova.s@kr-vysocina.cz.

 


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2019 / 19.6.2019

Počet návštěv: 5739
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek