Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Město s dobrou adresou

DobraAdresa_logo
Žijeme v místě s „dobrou adresou“? A co se vlastně pod názvem „dobrá adresa“ skrývá? Na tyto otázky se snaží odpověď značka "Město s dobrou adresou", spojuje téma kvalitního veřejného prostoru s dopravní dostupností – mobilitou.
 

 
 

Nový koncept „Město s dobrou adresou“, který se představil návštěvníkům veletrhu Regiontour v Brně, se snaží najít odpověď na to, jak skloubit zájmy bezpečnosti, parkování, tvorby veřejného prostoru s preferencí chůze a jízdy na kole a v neposlední řadě i otázku role veřejné dopravy v dnešní společnosti. „Tématu městské mobility se věnuje obrovské množství odborných studií. Chceme o tématu hovořit jednoduše a srozumitelně,“ říká Jaroslav Martinek, popularizátor vědy, který pracuje v Centru dopravního výzkumu.


Cílem značky je především pomoci vytvořit sdružení lidí, kteří společně chtějí měnit své město v oblasti dopravy a mobility. Město s dobrou adresou může vzniknout tam, kde se podaří navázat komunikaci mezi zástupci města a místní komunitou, reprezentovanou nevládními organizacemi či zástupci uživatelů.


Prvním konkrétním výstupem bude vyhlášení soutěže s názvem „Tady žiju“, jejíž výsledky budou zveřejněny na přelomu dubna a května 2016. O soutěži a jak se zapojit, se dozvíte na odkazu http://www.dobramesta.cz/zapoj-se/pomoz-najit-mista-s-dobrou-adresou/ .


Pro města je také připraven školící program nazvaný Akademie městské mobility. Město s dobrou adresou se chce zapojit do přípravy sousedských slavností, konferencí i festivalů. Nová značka se bude podílet na vytváření městské kultury, která zajistí svobodu pohybu s respektem ke svobodě ostatních.


V roce 2015 putovala českými městy inspirativní dánská výstava "Města s dobrou adresou". Více o tomto projektu se dozvíte na odkazu http://www.cyklokonference.cz/dobra-adresa/ .


upoutávka výstava "Města s dobrou adresou"

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Město s dobrou adresou
 

Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 21.1.2016 / 21.1.2016

Počet návštěv: 3108
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek