Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí


 

Martin Schmied

Martin Schmied
Oceněn v roce 2017.
 

 
 

Student gymnázia Martin Schmied prokazuje mimořádný talent v oblasti přírodních věd. Významným úspěchem je zejména medaile, kterou získal v mezinárodní konkurenci na astronomické olympiádě.

 

Martin Schmied patří k nejtalentovanějším a nejpracovitějším studentům gymnázia v Jihlavě. Opakovaně se umisťuje na předních příčkách matematických, fyzikálních a jiných olympiád a soutěží. Jeho úspěchy na poli přírodních věd jsou podloženy pílí, osobní invencí a talentem. Od velmi mladých let se zajímá o astronomii, rád vyhledával a četl knihy o vesmíru. Od primy gymnázia soutěží v astronomické olympiádě, už v sekundě získal národní prvenství, ale až loni se mohl ve své věkové kategorii zúčastnit i mezinárodního kola. Právě v mezinárodní konkurenci v bulharském Pamporovu získal bronzovou medaili.

Ještě předtím, než student jihlavského gymnázia prokázal své fenomenální znalosti v cizině, se umístil i na první příčce v domácí astronomické olympiádě, vyhlášené ministerstvem školství. Za své výborné výkony získal ocenění od ministryně Kateřiny Valachové.

Martin Schmied si své vědomosti nenechává jen pro sebe, ale snaží se je přijatelnou a srozumitelnou formou předávat dál. Jak se svěřil v jednom z rozhovorů, k jeho oblíbeným oborům patří fyzika, matematika a chemie, ve volném čase programuje, čte knihy nebo se podívá na nějaký film. Ve škole navštěvuje přípravné semináře k olympiádám. Rád by pokračoval ve studiu na matematicko-fyzikální fakultě a předem nevylučuje ani kariéru vědce.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2017 / 13.11.2017

Počet návštěv: 4870
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies