Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Martin Hyský: Je dobré poznat projekty očima jejich předkladatelů

Peníze z Regionálního operačního programu Jihovýchod pomáhají Vysočině například s modernizací dopravní infrastruktury nebo zdravotnických zařízení. Obce evropské peníze používají na přilákání turistů nebo například na opravy budov ve svém vlastnictví. Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje navštívil samosprávu Brtnice na Jihlavsku, aby si prohlédl realizovaný, probíhající i neuskutečněný projekt. I cesta z Jihlavy směr Brtnice po silnici II/405 modernizované z ROP Jihovýchod je jedním z téměř čtyř desítek dopravních projektů, které se podařilo Vysočině za více než 2,6 mld. korun dotací v posledních letech realizovat.
 

 
 

Rekonstrukce Společensko-kulturního centra Brtnice byla dokončena za finanční spoluúčasti ROP Jihovýchod v červnu letošního roku. V současné době město čeká na proplacení poslední části schválené dotace. "Starosti nám trochu dělá časová prodleva plateb, na které závisí splácení úvěru. Klidu nám nedodalo ani původní rozhodnutí Vlády ČR o nekofinancování projektů ROP ze zdrojů státního rozpočtu. Teď už jsme klidnější," uvedla místostarostka Miroslava Švaříčková. "I díky aktivnímu přístupu a jednání Asociace krajů ČR vláda své původní rozhodnutí částečně změnila“, uvádí radní Martin Hyský a zároveň dodává: „Vůči projektům krajů však vláda svůj tvrdý přístup nezměnila.“ Zatímco kulturní dům má za sebou už první akce a na jeho opravu resp. adresu se snáší slova chvály a uznání, vedení města Brtnice finišuje s dalším projektem Brtnická stezka - přírodou ke kulturní promenádě. "Dvanáct zastavení od Rokštejna k Brtnici vede příjemnou krajinou lesů a rybníků, navazuje na cyklistické i turistické trasy a představuje nejen přírodní krásy, ale i stavby a historii. Samozřejmostí je odpovídající zázemí pro turisty v podobě stojanů na kola, informačních tabulí nebo odpočinkových laviček," doplňuje Miroslava Švaříčková.

 

Zatím bez pomoci Evropy se musí obejít místní zámek se základy z 15. století. Nejasné majetkové vztahy jsou pro něj nepřekročitelnou komplikací při jakékoli žádosti směrem k Evropě a jejím fondům. To by se mohlo podle slov starosty Brtnice Stanislav Jirků už v dohledné době vyřešit.

 

V letošním roce bylo zatím z prostředků ROP Jihovýchod podpořeno na území kraje Vysočina 43 projektů v celkové hodnotě více než půl miliardy korun.

 

tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2010 / 10.11.2010

Počet návštěv: 7228
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek