Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny


 

Marie Kružíková: Belgie má jasné priority ve vzdělávání pedagogů

Ve druhé polovině letošního října navštívili zástupci kraje Vysočina a Vysočina Education Belgii. Účelem návštěvy bylo získat nové poznatky a zkušenosti v oblasti vzdělávání dospělých, jejich uplatňování v praxi a také nové pohledy na řešení otázky vzdělávání učitelů.
 

 
 

Součástí návštěvy byla také pozvánka do evropské školy v Bruselu, jde o školu pro děti zaměstnanců evropských úřadů a NATO všech národností. Škola má českou sekci, zástupcem ředitele pro 1. stupeň je Čech Vladimír Brtník. „Dalšími navštívenými místy byly Bruggy a Kortrijk – školské poradenské zařízení Diocesane Pedagogische Begeleidingsdienst   bisdom Brugge; zařízení pro další vzdělávání učitelů a  Eekhoutcentrum Kortrijk – organizace dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Doprovodný program zajistilo vedení institucí v podobě návštěvy základní a střední školy,“ vyjmenovala krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.    

 

Mezi Eekhoutcentrum Kortrijk a Vysočinou Education byl dohodnut projektový záměr zaměřený na přenos zkušeností z poradenského a vzdělávacího systému do našeho kraje. Předběžně dohodnuté téma projektu: Zlepšení práce managementu škol a inovace v řízení škol, případně Návrh metodické podpory učitelů. Do projektu by mělo být přímo zapojeno cca 5 škol z kraje Vysočina, většinou středních. V jednání je možnost financování společného programu z vlámského státního programu.  Během dalšího roku bude dále rozpracován navazující mezinárodní projekt (kromě partnerů z Belgie a Česka se uvažuje o spolupráci s partnerem z Finska, případně ze Slovenska). Tento následný projekt by mohl být financován z programu Grundtvig nebo Comenius.    

 

Marie Kružíková: Belgie má jasné priority ve vzdělávání pedagogů

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2009 / 10.11.2009

Počet návštěv: 14047
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek