Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné skleněnou medailí


 

Marie Bartošková

Marie Bartošková
Oceněna v roce 2012
 

 
 
 

PhDr. Marie Bartošková věnovala téměř čtyřicet let svého profesního života rozvoji Ústavu sociální péče Křižanov.

Neúnavně a s osobním nasazením po celou dobu prosazuje nové trendy v sociálních službách, které pomáhají klientům s mentálním postižením vést plnohodnotný život.

Marie Bartošková vede dlouhodobě Ústav sociální péče Křižanov, příspěvkovou organizaci Kraje Vysočina, jež patří mezi zařízení pro celoroční pobyt dětí, mládeže a dospělých s mentálním postižením i přidruženými kombinovanými vadami. Z pozice vedoucí tohoto zařízení a později ředitelky se zasloužila o postupné zlepšování životních podmínek klientů a o naplňování jejich života aktivní činností.

Její zásluhou probíhají řadu let sportovní hry, do kterých se zapojují klienti podobných zařízení z Vysočiny i z Jihomoravského kraje. Pro lidi s mentálním postižením jsou nejen sportovní výkony, ale už i samotná příprava na soutěž vhodnou motivací k zapojení do pohybových aktivit.

Marie Bartošková jako ředitelka vytvořila mimo jiné také podmínky k vzniku kapely klientů ústavu, známé pod názvem Šafářanka. Ta vystupuje na celé řadě kulturních akcí a přispívá k propagaci organizace i Kraje Vysočina. Hudební skupina zároveň demonstruje schopnosti a dovednosti handicapovaných lidí široké veřejnosti.

V současnosti Marie Bartošková věnuje zvýšenou pozornost přípravě klientů ústavu na život v běžné společnosti. Snaží se vytvořit podmínky k tomu, aby si klienti měli možnost vyzkoušet bydlení v malých domácnostech, kde se při běžných každodenních úkonech učí samostatnosti. Nový trend, který prosazuje, usnadňuje lidem s mentálním postižením opustit brány ústavu a žít plnohodnotný život.

Marie Bartošková zasvětila svůj život péči o druhé a řízení svěřené organizace se po mnoho let věnuje s osobním nasazením.

 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 20.2.2013 / 20.2.2013

Počet návštěv: 28288
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz

Prohlášení o přístupnosti | Mobilní verze   Přihlásit se

 
 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies