Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

MANAŽER ROKU 2018: Pavel Toman a Vítězslav Schrek zabodovali za Vysočinu

manager
Soutěž MANAŽER ROKU 2018 je určena řídícím pracovníkům. Vyhledává, hodnotí, oceňuje a propaguje nejlepší z nich. Soutěž MANAŽER ROKU má za sebou čtvrtstoletí prezentace výsledků práce manažerů a jejich moderních, úspěšných metod řízení. Jedinečnost soutěže spočívá v tom, že oslovuje manažery napříč obory a regiony. V rámci soutěže se hodnotí finanční i nefinanční výsledky organizace, konkurenceschopnost, výkonnost činností a dosahované efekty řízení a procesů.
 

 
 

Slavnostní vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže MANAŽER ROKU 2018 se uskutečnilo 25. dubna 2019 v pražském Paláci Žofín. Vedle oceněných se slavnostního gala večera zúčastnili členové vedení České manažerské asociace, zástupci partnerských organizací, členové vlády i média.

Letošní manažerkou a manažerem roku se stali prof. Vladimír Mařík z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC ČVUT a Tanja Vainio, genenální ředitelka společnosti ABB.

Za Kraj Vysočina byli hejtmanem kraje MUDr. Jiřím Běhounkem do soutěže nominováni ředitel Střední školy stavební Jihlava PhDr. Pavel Toman a ředitel Domova pro seniory Velké Meziříčí Mgr. Vítězslav Schrek. Oba nominovaní se v soutěži umístili mezi 50 nejúspěšnějšími českými manažery a byli oceněni čestným titulem Finalista soutěže MANAŽER ROKU 2018. Ocenění jim byla předána zástupci České manažerské asociace (www.cma.cz ).


  • Pavel Toman o soutěži:

O soutěži "Manažer roku" jsem již v předchozích letech slyšel nebo četl, ale vždycky jsem byl přesvědčen, že to je soutěž vyhlašovaná výhradně pro komerční sektor. Byl jsem tedy zpočátku trochu překvapen, když jsem byl vedením Kraje Vysočina vyzván, abych společně s ředitelem Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí Vítězslavem Schrekem reprezentoval v soutěži náš kraj. Nakonec jsem byl rád, že jsme oba dva postoupili mezi finalisty této prestižní soutěže a mohli jsme ukázat, že i v neziskovém sektoru působí dobří manažeři. Ona je totiž stále zažitá taková představa, že například ředitel střední školy se zabývá hlavně tím, jestli učitelé dobře učí a jakých výsledků škola dosahuje v pedagogické oblasti. To je samozřejmě stále to nejdůležitější, nicméně málokdo si uvědomuje, že ředitel střední školy dnes musí být skutečným manažerem, protože je zodpovědný kromě pedagogických záležitostí i za všechno ostatní co souvisí s chodem školy - tedy za ekonomiku, personální zajištění, právní záležitosti, ubytování a stravování žáků a v případě střední odborné školy také samozřejmě za veškerou praktickou výuku a dílenské vybavení. Je známým faktem, že čeští ředitelé škol jsou ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi obdařeni při řízení škol těmi nejširšími kompetencemi a jejich pozice je tedy velice náročná z hlediska manažerských dovedností. Je dobře, že bylo možné tuto skutečnost prezentovat i v prestižní soutěži "Manažer roku".  • Vítězslav Schrek o soutěži:

Účast v této manažerské soutěži pro mě byla novou, ale velmi zajímavou zkušeností, i když nároky České manažerské asociace byly docela vysoké a konkurence značná. Umístit se ale nakonec mezi nejlepšími šéfy úspěšných českých firem a podniků bylo samozřejmě příjemné. Ocenění, které jsem obdržel, beru jako odměnu pro celý svůj manažerský tým, s nímž společně řídím náš domov. Jsem rád, že manažerská asociace oceňuje i manažery z veřejných institucí, protože principy efektivního řízení organizace je dnes třeba uplatňovat ve veřejných institucích stejně jako v privátních firmách, přestože jejich cílem není primárně tvořit zisk, ale efektivně hospodařit a vytvářet podmínky pro kvalitativní rozvoj organizací. Samotné nominace od hejtmana kraje si vážím a jsem rád, že jsem mohl reprezentovat Vysočinu s dalším svým kolegou a skvělým manažerem z oblasti školství ředitelem Pavlem Tomanem.

 


FOTO: Pavel Toman/Vítězslav Schrek

Tomanředitel

  • Ivana Šteklová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail:: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • MANAŽER ROKU 2018: Pavel Toman a Vítězslav Schrek zabodovali za Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2019 / 2.5.2019

Počet návštěv: 4481
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek